Çağrı Dayı influencer
Çağrı Dayı

Çağrı Dayı, Müzisyen Çağrı Dayı Kimdir?

Çağrı Dayı Kimdir?

Çağrı Dayı, müzisyen ve internet ünlüsüdür. Aynı zamanda influencer ajansına sahip olan ve müzisyenlik yapan Çağrı Dayı kimdir, hayatı, kaç yaşında, nereli, boyu, kilosu tüm detayları ile yazımızda bulabilirsiniz.

Çağrı Dayı Kaç Yaşında?

Çağrı Dayı 22 Ocak 1999’da Trabzon Ortahisar’da doğdu.

Çağrı Dayı Trabzonlu mu?

Çağrı Dayı Trabzonlu’dur. İlk ve ortaokul öğrenimini de doğduğu yer olan Trabzon’da tamamlamıştır.

Çağrı Dayı Boyu ve Kilosu

1,85 metre boyunda ve 90 kg’dır.

Çağrı Dayı Eğitimi

Boğaziçi Üniversitesi

Etkin Yıllar

(2019 – Günümüz)

Çağrı Dayı Ne İş Yapıyor?

Çağrı Dayı müzisyen ve internet ünlüsüdür. Ifluencerlara ajanslık hizmeti de sunmaktadır.

Çağrı Dayı Nasıl Ünlü Oldu

Youtube’da “Gizemli Bir Adam” videoları ile milyonlarca kez izlenmiştir. Uzun süre kimliğini gizleyen ve videolarında maske kullanan Çağrı Dayı gerçekten gizemli bir adam havasını yaratmıştı. Aylarca bu gizemli adamın kim olduğu merak edilmişti. Youtube ile birlikte fenomen olan Dayı bu işi sevip bir influencer ajansı şirketi açıp sektörün en iyilerinden birisi haline gelmiştir.

Şu sıralar influencera da ajans hizmeti sunan Çağrı Dayı teknolojinin ve sosyal medyanın gücüne çok inanıyor. Yaptığı bir röportajda “Online ticaret, online çalışma, online para kazanma gibi genelde insanların oldukça hayalvari şey olarak baktığı bu piyasa artık insanların kafasında 1 numaralı iş haline geliyor. Sosyal medya işi yapan insanların oranı %30 ise şu an bu oran %50 den fazla duruma geldiğini belirten Influencer Çağrı Dayı, “Sosyal Medya işleri ülkedeki çoğu gencin hayalinde ki bir iş haline geldi artık, 10 yaşındaki 15 yaşındaki bir gencin de artık bir instagram sayfası var ve parasını kazanıyor. Emeğinin karşılığını alıyor” dedi.

Çağrı Dayı influencer
Çağrı Dayı

Müzisyen Çağrı Dayı

Bu işlere ek olarak da müziğe ilgi duyan Dayı, müzisyenliğe başlayıp ürettiği şarkılarla çok sevilen biri olmuştur. Elektronik müzikler yağan Çağrı Dayı albümlerini çıkarmıştır. Ürettiği elektronik müziklerle albümler çıkardı ve yazdığı şarkı sözlerini de müzik camiasında duyurmaya başladı. 2021 yılında elektronik müzikte “Karar”, “Maviş” “Sokak” ve “Tut Elimden” isimli albümlerini çıkarmıştır.

“Dinlediğiniz müzik türü de bir çeşit dünyayı algılama şeklimizi etkilemektedir. Bir şarkıyı favori olarak seçip sürekli dinlemenizin nedeni, o şarkıyı hayatımızdaki duygusal bir olay ile benzetmemizden kaynaklanmaktadır.”

Çağrı Dayı Şarkıları

  • Herkes Duydu
  • Hediye
  • Ara Ara
  • Akın Akın
  • Tükenmem

Çağrı Dayı hakkında Ekşi Sözlük’te yazılan yorumları da okuyabilirsiniz.

Paramı Biriktirme Programı - Monay...

Monay, para biriktirme uygulaması, para yönetimi
Monay
Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan MONAY'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir