Canan Arıtman kimdir, nereli, kaç yaşında, ne iş yapıyor, kaç yaşında vefat etti, neden hayatını kaybetti?

Canan Arıtman Kimdir?

CHP’den 22. ve 23. dönemlerde İzmir Milletvekili olarak görev yapan Canan Arıtman hayatını kaybetti. İşte Canan Arıtman’ın hayatı hakkında detaylar yazımızdadır.

Canan Arıtman Kimdir?

Canan Arıtman 1950 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Türk doktor ve siyasetçidir. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Ardından Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda uzmanlığını tamamladı.

Serbest doktorluk yapan Canan Arıtman ayrıca İzmir Karşıyaka Belediye Meclis Üyeliği, İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği ve Meclis Başkanvekilliği ile Sağlık Komisyonu Başkanlığı görevlerinde bulundu. Ege Kadın Dayanışma Vakfı ve KADER Kurucu Üyesi oldu. Karşıyaka Soroptimist Kulüp İş ve Meslek Kadınları Derneği Başkanı, Kadın Hakları Derneği İzmir Şubesi Kurucu Üyesi olarak çalıştı. Cumhuriyet Halk Partisi’nde 22. ve 23. Dönem İzmir Milletvekili olarak görev yapmıştır.

Eski CHP Milletvekili Canan Arıtman 7 Mayıs 2022 tarihinde İzmir’de hayatını kaybetti.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.