Canan Ergüder Kimdir Biyografisi

Canan Ergüder Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Dizi ve filmler içersinde her zaman iyi rolde oynayamazsınız.Dizilerde bir taraf kötüdür, bir taraf iyidir.Çoğunlukla kötü tarafta rol almış başarılı oyuncu Canan Ergüder kimdir kaç yaşında nerelidir?

Canan Ergüder Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi Boyu?

Canan Ergüder İstanbul’un sıcaklarla boğuştuğu bir ay olan Temmuz ayının 15’inde dünyaya gelmiştir.İki kardeş olan oyuncunun bir tane ablası bulunmaktadır.1977’li oyuncunun Babası önemli bir profesör olan Üstün Bey, annesi ise Rukiye hanımdır.Kız çocuklarının en fazla sevdiği küçük yaşlarda bale olması sebebinle ünlü oyuncu 4 yaşına girdiğinde yaklaşık 10 yıl boyunca bale kursuna gitmiştir.Boyu 1.73’dür.

Canan Ergüder Şişli’de ilkokula başlamış ve Babası’nın bir Üniversite’de Öğretmen olarak görevlendirilmesi ile beraber 1 yıl kadar oraya gitmiş ve orada okumuştur.İlköğretimin sonrasında Işık Lisesi’ni tercih eder ve burada okumaya başlar.1 sene okuduktan sonra Üsküdar Amerikan Lisesi’ne geçiş yaparak burayı bitirir.Mezun duruma geldikten sonra ise İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili Edebiyat bölümünü kazanır fakat burada 1 yıl kadar okuyup Amerika’ya gider.

Amerika’da yaşamaya başladıktan sonra ilk baş 4 yıl kadar Sosyoloji ve Tiyatro okumuştur ardındanda Drama School’a girerek burada oyunculuk tezi üzerine yüksek lisansını yapmıştır.Okuduğu dönemlerde Garsonluk yaparak çalışmıştır.2005 tarihinde Amerika’da aynı okulda bulunan Chris Burke ile evlenmiştir.Oyunculuk, Garsonluk ikisini beraber yapmaya başladı.

2007 tarihinde Nancy karakterini canlandırarak oynamış olduğu filmde En iyi Yardımcı Kadın oyuncu ödülü almıştır.Aynı sene Türkiye’den dizi teklifi almış ve bu nedenle Türkiye’ye gitmiştir.

2007 tarihinde tek bir dizide değil 2 dizide birden rol almıştır.Birincisi Bıçak Sırtı dizisi ikincisi ise Binbir Gece adındaki dizilerdir.2009 tarihinde Bayrak adındaki tiyatro oyununda göstermiş olduğu oyunculuk ile yine ödül almıştır.

2010 senesinde Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi dizisinde Savcı Esra karakterini canlandırmıştır.

canan-erguder-biyografi

Canan Ergüder Oynadığı Diziler ile Filmler

2017 – Yıldızlar Şahidim
2017 – Kaos (Film)
2016 – Dar Elbise (Film)
2014 – Güllerin Savaşı (Gülfem)
2013 – Galip Derviş (Leyla Gürsoy)
2012 – Atlılar
2011 – Behzat Ç.: Seni Kalbime Gömdüm (Savcı Esra)
2011 – Babam İçin (Mina Bilic)
2007 – 2008 – Binbir Gece (Eda)
2007 – Bıçak Sırtı (Serra)

Canan Ergüder 2017 tarihinde “Yıldızlar Şahidim” dizisi ile en son olarak ekrana gelmiştir.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir