Canan Karatay Kimdir?

Canan Karatay Kimdir?

Bilgi ve tecrübesinle bir çok yiyecek konusunda usta bir Prof. olan ve yapmış olduğu açıklamalar ile çok defa gündem olmayı başarmış ünlü Prof. Canan Karatay kimdir? bu konumuz aracılığı ile sizlere bilgi vermiş olacağız.

Canan Karatay Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Prof. Dr. Canan Karatay Elazığ’da hayata gözlerini açan ve 02.03.1943’lü olan bir isimdir.İstanbul’da bulunan Tıp Fakültesi’ni bitirmiştir.Ardından meslek yaşantısına başlamış ve Ülkemizin önemli Profesörleri arasına girmiştir.Ünlü doktor Kalp ile İç Hastalıkları uzmanlığı yapmaktadır.

Bir çok kitabı bulunan bir yazar kişiliğide bulunan isim sunmuş olduğu ve şimdiye kadar doğru olarak bilinen yanlışları anlatmasıyla medyada tartışmalara neden olmuştur. Birçok suçlamalara maruz kalan yazara takipsizlik kararı verilmiştir.

Ünlü isim hormonların salgılama süreçlerini inceleyerek yaptığı birçok diyet programı ile beraber kendi dediklerini uygulamıştır. Aynı zaman da ünlü Profesör kalıcı ve geçici olarak kalp pili ımplantasyonu tekniğini başarı ile gerçekleştirmiştir. Yardımseverliği ile de bilinen Canan Karatay köylerde kalp hastalıkları taramasını gerçekleştirmiş ve kalp hastalığı olanları İstanbul Üniversitesi Kardioloji bölümüne yatmalarını sağlayarak tedavilerini gerçekleştirmiştir.

Ünlü Prof. ilk kitabını 2011 yılında çıkartmıştır. Kitabına “Karatay Diyeti” ismini veren yazar kitabıyla oldukça konuşulmuştur. İkinci kitabı olan “Karatay Diyetiyle Yaşam Boyu Sağlık” kitabını aynı yıl içerisinde kasım ayında çıkartmıştır. Daha sonra 2012 yılında “Karatay Mutfağı” ve 2013 yılında da “Karatay Diyetiyle Obezite ve Diyabetle Çözüm Var!” isimli kitabını çıkartmıştır.

Ünlü kişi son olarak 2018 yılının Şubat ayında “Gerçek Tıbbın 10 Şifresi” isimli kitap çıkartmıştır.Yapmış olduğu hizmetlere ve öne sürdüğü fikirleri ile kendinden söz ettiren ve gün geçtikçe daha çok ilgi odağı olmaya başlamıştır.Fikirleri ile hayran kitlesi gün geçtikçe artmaktadır.

Canan Karatay şu güne kadar olduğu gibi şu anda da adından sıkça söz ettirmeyi başarmaktadır.Aynı zamanda sevenleri de Canan Karatay’ın yeni çalışmalarını büyük bir heyecan ile beklemektedir.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın