Yazar Canan Tan Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Canan Tan Kimdir?

Edebiyat dünyasında önemli eserleri sunmuş ve bir o kadarda ödül almış ünlü yazarımız Canan Tan kimdir eserleri nelerdir?

Canan Tan Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Canan Tan 1951 tarihinde Ankara’da hayata gözlerini açmış bir yazarımızdır.Üniversiteyi Ankara Üniversitesi Eczacılık fakültesinde okuyarak bitirmiştir.Birçok sohbetinde genelde hayranları ona Eczacılığı bitirip neden yazar olduğu sorusunu iletmiştir.Birçok edebiyatın türü ile ilgili yazmış olduğu yazılarda ödüller almıştır.

İzmir Gazetesinde bir süre köşe yazarlığı yapmış ardından Milliyet Gazetesi’nde Pazar eski içersinde yazıları yayınlanmıştır.Genelde yaşanmış olayları esprili bir dil kullanarak yorumlama yoluna giden Yazar’ın yazıları beğenilmiştir.

10’u geçkin kitabı bulunan Yazarın 3 tane kitabının 3. baskısı, 6 tane kitabının ise 2. baskıları çıkmıştır.Kaleme aldığı tüm kitapları çok fazla satılan kitaplar arasındadır.Mezun olduktan sonra evlenmiş ve Diyarbakır’a gitmiştir.Burada Piraye’yi yazmıştır.2003 tarihinde ilk romanı olan Piraye’yi çıkarmanın mutluluğunu yaşayan yazar ardından Eczacılık bilgisinle beraber En Son yürekler Ölür isimli kitabı yazmıştır.

canan-tan-biyografi

Canan Tan Eserleri

Piraye
En Son Yürekler Ölür
Aşkın Sanal Halleri
Söylenmemiş Şarkılar
Çikolata Kaplı Hüzünler
Yüreğim Seni Çok Sevdi
Sokaklardan Bir Ali
İz
Issız Erkekler Korosu
Hasret
Pembe ile Yusuf

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir