Canan Yener Reçber Kimdir?

Canan Yener Reçber Kimdir?

Uzun süredir Trt 1 Ekranlarında Haber Bülteni sunuculuğu yapan ve düzgün Türkçesi ile de Türk sunucular arasında ön planda yer alan Canan Yener Reçber hakkında ayrıntılar bu biyografimizde sizlerle.

Canan Yener Reçber Kimdir? Biyografisi

16 Mart 1978 tarihinde Sakarya’nın Hendek ilçesinde dünyaya gelen Canan Yener Reçber, 1.74 metre boyunda, 54 kilo ve Balık burcudur.Eğitimine memleketi olan Hendek’te başlamış olan isim, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini burada okumuş, akabinde ise İşletme Bölümünü bitirerek Üniversiteden mezun olmuştur.

Meslek hayatına Sakarya’nın yerel televizyonlarından biri olan Kanal 54’de çalışan arkadaşını görmeye gittiğinde başlamış olan isim, bir müddet Kanal 54’de çalışmış ardından ise başka bir yerel tv olan Kanal 48 kanalına geçmiştir.

Kanal 48 ekranlarında toplam 2 yıl boyunca çalışan ünlü sunucu, ardından tekrar Sakarya’ya dönmüş ve Kent Tv ekranlarında görev almıştır.kimdirkim com Kent Tv sonrası Trt ekranlarında Hava durumu sunuculuğu yapmaya başlamış isim ardından Trt ekranlarında çok sayıda programda yer almıştır.

Evli olan ünlü sunucunun eşinin ismi Birol Reçber’dir.Çift 2002 tarihinde evlenmişlerdir.

Trt ekranlarında Ana Haber Bülteni sunuculuğu görevinde bulunmaya devam eden başarılı sunucu, yapmış olduğu mesleği çok seven isimlerden biridir.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın