Cansel Elçin Kimdir? Hayatı

Cansel Elçin Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Kendisi hem Tiyatro hem sinema hem de dizi oyunculuğu konusunda son derece başarılı bir kişidir.Özellikle son yıllarda birçok dizide başrol oynamıştır.Bu yazımızda sizlere bu Ünlü oyuncu Cansel Elçin kimdir nereli kaç yaşında? tüm biyografisi hakkında bilgi vereceğiz.

Cansel Elçin Kimdir? Hayatı

Cansel Elçin, 20 Eylül 1973 yılında İzmir’in Şirin ilçesi Tire doğumludur.Babasının mesleği terzi ve 1 tane abisi bulunmaktadır.İlkokula İzmir Tire’de başlamış 2.sınıfı bitirdikten sonra Paris’e gitmiştirler.Burada Hem ilkokulu bitirmiş hemde ortaokulu bitirmiştir.Lisedeyken dil edebiyat alanında eğitim gördü.Lise bitimi sonrası Üniversiteye başlamış olsada Üniversite yaşantısı cok uzun sürmedi ve 6-7 ay sonra Üniversiteyi bırakmıştır.

1990 tarihinden itibaren Ticaret ile uğraşmış ve başarılı olmuştur.Ticaretle uğraşırken bir yandanda tiyatro okuluna giriş yaptı.Ticaret mesleğini kısa süre sonra bıraktı ve tamamen okuluna yöneldi.Bu sırada bir yandanda parasını çıkarmak için garsonluk, barmenlik ve şoförlük yapmıştır.

Fransa’da bulunan önemli bir tiyatro okulu olan Ecole Florent isimli Tiyatro okuluna kaydını yaptırdıktan sonra bir çok ünlüden Tiyatro konusunda dersler almıştır.

Okul yaşantısı bittikten sonra Fransa’da çeşitli sahnelerde rol almıştır.O Artık profesyonel olarak bir tiyatro oyuncusu oldu.Daha sonra bir takım reklam filmlerinden ve sinema yönetmenlerinden teklifler aldı ve değerlendirdi.2007 tarihinde senaryosunu kendi yazmış olduğu Papillon isimli cok kısa bir film çekme başarısı gösterdi.1997 tarihinde kendisini izleyen Ferzan Özpetek ile tanışmıştır.

Onun esas hayatını değiştirecek tanışma ise Tomris Giritoğlu ile tanışması olmuştur.Tanışma sonrası ona Türkiye kapılarıda açılmış ve Türkiye’de oyunculuk hayatına giriş yapmıştır.Kırık Kanatlar isimli dizi ile Türkiye ekranlarında tanındı.

Cansel Elçin Kimdir?
Cansel Elçin Kimdir?

Onun en fazla çıkış yapmasında ise Hatırla Sevgili isimli dizi neden olmuştur.Hatırla Sevgili Ahmet karakterini canlandırmış ve bu dizide başrol oynamıştır.Bu dizideki mükemmel performans en iyi erkek dizi oyuncusu ödülünü almaya yetmiştir.Önemli isimlerin yer aldığı Küçük Kıyamet isimli Sinema ilede Türkiye sinema dünyasına katıldı.

Cansel Elçin Evlimidir? Evet kendisi 2012 tarihinde Pınar Apaydın ile evlenmiştir.

Cansel Elçin Oynadığı Dizi ve Filmler

2018 – Aglama Anne
2017 – Dayan Yüreğım
2015 – Eve Dönüş
2015 – Bizim Hikaye
2012 – Kötü Yol
2011 – Yalancı Bahar
2011 – Aşk Tesadüfleri Sever
2010 – Gönülçelen (Dizi)
2009 – Ada »Talip Ertürk Ve Murat Emir Eren
2009 – Kampüste Çıplak Ayaklar
2008 – Cennetin Çocukları
2008 – 120 » Özhan Eren ve Murat Saraçoğlu
2006 – Küçük Kıyamet
2006-2008 Hatırla Sevgili
2005 – Kırık Kanatlar

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.