Cardi B kaç yaşında ve hayatı

Cardi B Kimdir?

Cardi B, Grammy Ödüllü bir Amerikalı rapçi, sosyal medya kişiliği ve ticari ilk single’ı “Bodak Yellow” ile 2017’de müzik listelerinin zirvesine yükselen eski realite yıldızı.

Cardi B kimdir?

Cardi B, bir striptizci olarak hayata karşı sert ve samimi tavrıyla dünyanın dikkatini ilk kez sosyal medya aracılığıyla çekti. 2015’ten itibaren VH1’in realite şovunda yer aldı. Aşk ve Hip Hop: New York ve tam zamanlı müzik yapmak için 2017’de şovdan ayrıldı. Aynı yıl Atlantic Records aracılığıyla 1 numaralı single’ı “Bodak Yellow”u yayınladı ve 2019’da ilk albümü için Grammy kazandı. Eylül 2017’de Migos grup üyesi Offset ile gizlice evlendi.

Erken Yaşam ve Ebeveynler

11 Ekim 1992’de Belcalis Almanzar olarak dünyaya gelen Cardi B, The Bronx, New York’ta doğup büyüdü ve büyükannesiyle komşu Washington Heights’ta çok zaman geçirdi. Karma Karayip mirasına sahiptir, annesi Trinidadlı ve babası Dominik kökenlidir.

Gençlik yıllarında Bloods çetesinin bir parçasıydı ve Rönesans Müzikal Tiyatro ve Teknoloji Lisesi’ne gitti. Yoksulluktan ve taciz edici bir ilişkiden kaçmak için striptizci olmaya karar verdi ve kararından ne kadar gurur duyduğunu herkesin önünde tartıştı.

“Beni gerçekten birçok şeyden kurtardı. Soyunmaya başladığımda okula geri döndüm” dedi.

visum china
visum china

Sonunda okulu bırakmasına rağmen, Cardi B zirveye çıkmanın kendi yolunu bulabildi: önce sosyal medya aracılığıyla (Vine ve Instagram aracılığıyla), sonra bir realite yıldızı olarak (Aşk ve Hip Hop: New York) ve nihayetinde, müzik endüstrisinde bir güç olarak.

Mart 2019’da, Cardi B’nin striptizci olarak geçirdiği süre boyunca erkekleri uyuşturduğunu ve soyduğunu kabul ettiği bir Instagram Live videosu ortaya çıktı. Birkaç gün sonra konuyu sosyal medyada ele aldı ancak özür dilemeyi bıraktı ve “Hayatta kalmak için yapmam gerekeni yaptım” yazdı.

Sahne adı

Cardi B, adının alkollü içecek Bacardi’den geldiğini açıkladı. “Kız kardeşimin adı Hennessy, bu yüzden herkes benim için Bacardi gibiydi… sonra onu Cardi B olarak kısalttım ve ‘B’ her ne olursa olsun… güne bağlı olarak” dedi.

Cardi B evli mi, eşi kimdir

Cardi B Şarkıları ve Albümleri

‘Boom Boom’dan ‘Gangsta Bitch Music, Vol. 1 ve 2’

2015 sonbaharında Cardi B, müzikal hünerini ilk kez Jamaikalı şarkıcı Shaggy’nin remikslenmiş single’ı “Boom Boom”da tanıttı. Mart 2017’de ilk mixtape’ini yayınladı. Gangsta Bitch Music, Vol. 1 ve o Eylül, KSR Group derlemesini üretmek için diğer hip-hop sanatçılarıyla işbirliği yaptı.

2017 yılı daha da büyük fırsatlar vaat etti. Rapçi sadece ikinci mixtape’ini yayınlamakla kalmadı, Gangsta Bitch Music, Vol. 2, ancak Şubat ayında Atlantic Records ile ilk büyük rekor anlaşmasını da yaptı.

Turne pistiyle meşgul olan Cardi B, 2017 BET Ödülleri’nde En İyi Yeni Sanatçı ve En İyi Kadın Hip-Hop Sanatçısı kategorilerinde aday gösterilerek yükselen bir yıldız olarak tanındı.

‘Bodak Yellow’ 1 Numara

Ağustos 2017’de piyasaya sürülen Cardi B’nin ilk ticari single’ı “Bodak Yellow” viral bir hit oldu ve sonunda Billboard Hot 100, Hot R&B/Hip-Hop Songs listesinde en üst sıraya yerleşti ve üçlü platin kazandı. “Bodak Yellow”, böyle bir başarıya imza atan son kadın solo rapçi 1998’de “Doo Wop (That Thing)” ile Lauryn Hill olduğu için 1 numaraya yükselerek rap tarihi yazdı.

O yılki başarısına ek olarak Cardi B, G-Eazy’nin “No Limit”, Migos’un “MotorSport” ve Porto Rikolu sansasyon Ozuna’nın “La Modelo” şarkılarında da işbirliği yaptı ve Aralık ayında ikinci single’ı “Bartier Cardi”yi yayınladı.

BET Ödülü adaylıkları ile birlikte Cardi B, 2017’de En İyi Rap Performansı ve En İyi Rap Şarkısı dallarında iki Grammy adaylığı aldı ve Ocak 2018’deki gösteri sırasında Bruno Mars, “Finesse” ile işbirliğini gerçekleştirdi. Birkaç ay sonra, En İyi Rap Kadın Sanatçısı ödülünü kazanmadan önce 2018 Billboard Müzik Ödülleri için sekiz adaylık kazandı.

Cardi B ve Ofset

Sekiz ay çıktıktan sonra, Migos üyesi Offset, Ekim 2017’de Philadelphia’daki bir konserde Cardi B’ye evlenme teklif etti. “O gerçekten sağlam, geldiğim yerden geldi, yaptığımı yaptı” dedi.

Çiftin nişanıyla ilgili mutlu haberler, Offset’in sadakatsizlikleriyle ilgili söylentilerin yaygınlaşmasıyla hızla skandal haline geldi. Yine de Cardi B, nişanlısını herkesin önünde savundu ve hayranlarına herkesin ilişkileri farklı şekilde ele aldığını söyledi.

Haftalarca hamile olduğuna dair artan fısıltıların ardından Cardi B, Nisan 2018’deki bir performans sırasında bebek yumruğunu göstererek söylentiyi doğruladı. Artık haberleri gizlemek zorunda kalmamanın mutluluğuyla, “Nihayet özgürüm!” diye haykırdı. kuliste arkadaşlara katıldıktan sonra. Mayıs 2018’de bir kız beklediğini doğruladı.

Rapçi daha sonra ilkbahar ve yaz boyunca planlanan bir dizi gösteriyi iptal etti ve Nisan sonunda Washington DC’deki Brokoli Şehir Festivali’nin Eylül’de Mars’ın 24K Magic World Tour’a katılana kadar son performansı olacağını duyurdu.

Haziran ayında, Atlanta’da bir bebek duşunun tadını çıkardıktan sonra Cardi B, Twitter’da kendisinin ve Offset’in Eylül 2017’de, konserindeki halka açık teklifinden bir ay önce gizlice evlendiklerini doğrulayarak başka bir söylentiye değindi. “Bizimle evlenecek birini bulduk ve o yaptı, sadece ikimiz ve kuzenim. Evleneceğimi söyledim, elbisesiz, makyajsız ve yüzüksüz!” diye tweet attı.

Cardi B, 10 Temmuz 2018’de kızı Kulture Kiari Cephus’un doğumuyla anne oldu ve ertesi gün Instagram’da hayranlarına duyuru yaptı.

Temmuz ayının sonlarında Cardi B, Instagram’da Mars ile planlanan sonbahar turundan çekildiğini ve “tüm annelik olayını hafife aldığını” itiraf ettiğini açıkladı. Mars, bir yanıt gönderisinde koşulsuz desteğini sundu, “kesinlikle doğru olanı yaptığını” doğruladı ve turne sırasında onuruna “Bodak Yellow” oynamayı teklif etti.

Aralık 2018’de Cardi ve Offset ayrıldıklarını açıkladılar. Instagram’da yayınlanan bir videoda, “Yani herkes beni rahatsız ediyor ve her şey ve biliyorsun bebek babamla bir süredir işleri halletmeye çalışıyorum” dedi. “Ve biz gerçekten iyi arkadaşız ve gerçekten iyi iş ortaklarıyız – bilirsiniz, o her zaman koştuğum, konuştuğum biri ve birbirimize çok fazla sevgimiz var ama işler yolunda gitmedi. bize uzun süre.”

Evlilikteki zorluklara rağmen, çift 2019’un başlarında işleri düzeltti.

Eylül 2020’de Cardi, Offset’ten boşanma davası açtı, ancak çift daha sonra uzlaştı.

Tutuklama ve İddianame

1 Ekim 2018’de Cardi B, maiyetine iki barmene saldırmasını emrettiği iddia edilen New York, Queens’de Ağustos 2018’de bir striptiz kulübü dövüşüyle ​​bağlantısı nedeniyle New York Şehri polisine teslim oldu. Rapçi tutuklandı ve iki kabahat, saldırı ve pervasız tehlikeye atma ile suçlandı.

Cardi bir savunma anlaşmasını reddettikten sonra, Haziran 2019’da büyük bir jüri, sanatçıyı iki ağır saldırıya teşebbüs suçlamasının yanı sıra altı kabahat ve altı ihlalle suçladı.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir