Celal Adan Kimdir Nerelidir? Hayatı

Celal Adan Kimdir?

Yaklaşık olarak 18 senedir Milletvekiliği yapan ve Mhp’nin vazgeçilmez kişileri arasında bulunan ünlü siyasetçilerden biri olan Celal Adan kimdir? bu konumuzu Mhp’li siyasetçinin özgeçmişine ayırdık ve bilgileri vereceğiz.

Celal Adan Kimdir Nereli Biyografisi

Mhp’li Siyasetci Celal Adan 10.09.1951 senesinde Doğu Anadolu bölgemizin illerinden biri olan Ağrı ilimizde dünyaya gözlerini açmıştır.Ağrılı olan siyasetçi eğitimini İstanbul Üniversitesi’nde tamamlamıştır.Okul okurken Ülkücü olmaya başlamış olan isim 1981’de MHP davası için yargılanmış ardından ise dava zaman aşımı nedeniyle düşmüştür.

İlk olarak Dyp ile beraber siyasette yer alan isim ilk olarak Tansu Çiller’in Dyp’nin Genel Başkanı olmasının ardından Dyp’nin İstanbul İl Başkanı seçilmiştir.Tansu Çiller’den sonra Mehmet Ağar’ın partiye gelmesinle beraber partideki görevine devam etti.Dyp ismini ardından Dp yaptı ve siyasi yaşamını bu isimle beraber sürdürdü.Yapılan seçimler neticesinde Dp partisi baraj altı kalarak meclise giremeyen parti oldu.

1999 senesinde ilk olarak Milletvekili seçilerek meclise girmeyi başarmış olan Celal Adan ilk olarak Dyp’den Milletvekili olmuş ardından ise sırasıyla ilk olarak 24. Dönemde ardından ise 25. Dönemde Mhp’den Milletvekili seçilmiştir.Türkiye ile İtalya arasındaki Dostluk grubunda yer alan siyasetçi 2015’de yapılmış olan Olağan Genel Kurulu sonucunda Yönetime girmiş ve yönetim kurulu üyeliğine seçilen isim olmuştur.

İyi derecede yabancı dillerden bazılarına hakim olan siyasetçi İngilizce ile Fransızca bilmektedir.Evli olan siyasetçinin 2 tane çocuğu bulunmaktadır.

En son 1 Kasım 2015 senesinde yapılmış olan Genel Seçimde tekrar Milletvekili seçilmiş ve İstanbul MHP Milletvekili olmayı başarmıştır.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir