Cengiz Kurtoğlu Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Cengiz Kurtoğlu Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Ülkemizin yetiştirdiği en önemli sanatçılardan biri olan Cengiz Kurtoğlu kimdir? nereli kaç yaşında? tüm biyografisini tüm sevenleri için paylaşıyoruz.

Cengiz Kurtoğlu Kimdir

Cengiz Kurtoğlu 5 Mayıs 1959 tarihinde Artvin’in Arhavi ilçesinde doğmuş biridir.Hem İlkokulu hemde Ortaokulu Arhavi’de bitirmiştir.Sevenlerinin sayısı Türkiye genelinde milyonlarcadır.Çok güzel şarkılarıyla hem kalbe hem de insanların gönlüne girmeyi başaran bir isimdir.Küllenen Aşk, Gelin Etmişler, Arkadaş, Bizim Şarkımız, Yasak Aşk, Resmini Öptüm, Okul Yılları, Sana Hasret Gideceğim sanatçının en güzel şarkılarıdır.

Müzikle ilk tanışmasıyla beraber Ciha Dağı efsanesi adlı orkestrayı kurmuştur.Burada amatör olarak müzik çalışmalarının startını verdi.Askerliğini Ankara’da yapmıştır.20 yaşında iken Askerliğe gitti.1979 tarihinde Askerliğini tamamlamış 3 yıl sonra ise İstanbul’a gitmiştir.

İlk olarak Amatör bir şekilde demo kaset hazırladı ardından da müzik firmasına o kasedi gönderdi işte bu zamandan sonra tamamen hayatında bir dönüm noktası oluştu.

İlk Albümü olan Sen Sözden Anlamazsın isimli parçasınla herkesin kalbine girmeyi başardı.Sima Müzik yapım şirketi onundur ve oğlu olan Orçun Bora Kurtoğlunuda bu şirkete katmıştır.1979 tarihinde evlenmiş ve 3 tane çocuğu vardır.Kızının ismi Aylin erkek çocuklarının ismi ise Orçun ve Aydındır.2017 tarihinde Canın Sağolsun isimli albüm çıkartmıştır.

Cengiz Kurtoğlu biyografimizin sonuna geliyor ve Efsane isme bizde tüm kalbimizle başarı dileklerimizi iletiyoruz ayrıca eski albümlerinin tekrar basımlarının yapılmasını talep ediyoruz.Bu albümlerde hepimizin bildiği gibi Yıllarım, Unutulanlar ve Unutulmayanlar albümleridir.

1000 km'de, 420 TL yakıt tasarrufu nasıl sağlarsınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Videonun sonunda, iki ayrı sürücü, aynı yolda, farklı sürüş tekniklerine göre araçlarını kullanarak, nasıl bir tasarruf yapılabileceğini ortaya çıkarıyorlar. Güvenli ve ekonomik sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın