Cengiz Özkan kimdir, Cengiz Özkan nereli, Cengiz Özkan'ın hayatı, biyografisi, Cengiz Özkan kaç yaşında?

Cengiz Özkan Kimdir? Cengiz Özkan Hayatı, Kaç Yaşında, Nereli?

TRT 1 ekranlarında başlayan Sen Türkülerini Söyle isimli yarışma programında jüri üyesi olarak bulunan müzisyen ve bağlama sanatçısı Cengiz Özkan kimdir, Cengiz Özkan nereli, Cengiz Özkan’ın hayatı, biyografisi, Cengiz Özkan kaç yaşında? İşte Cengiz Özkan hakkında detaylı bilgiler.

Cengiz Özkan Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli?

Cengiz Özkan 1967 yılında Sivas, Divriği ilçesinde dünyaya gelmiştir. Türk müzisyen ve bağlama sanatçısı.

1991 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Mûsikîsi Devlet Konservatuvarı Çalgı Eğitim Bölümü’nden mezun oldu. Ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Ana Sanat Dalı Türk halk müziği Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Mezun olduğu İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Mûsikîsi Devlet Konservatuarı’nda iki yıl, İzmit Belediye Konservatuarı’nda iki yıl, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda üç yıl süreyle öğretmen ve icracı olarak çalıştı. Yurt içi ve yurt dışında birçok konser verdi.

Tek başına Kırmızı Buğday, Ah İstanbul, Saklarım Gözümde Güzelliğini ve Gelin adlı albümleri Kalan Müzik tarafından yayınlandı. Yine 2001 yılında Kalan Müzik’ten piyasaya sunulan bir diğer çalışması olan Yare Dokunma albümünü de ise Malatya Arguvan’lı Türk halk müziği ses sanatçısı ve folklorcü Muharrem Temiz ile yapmışlardır. Ardından 2007 Eylül ayında bir özel televizyon kanalında yayına başlayan Pusat adlı dizide mahkûm bir ozanı canlandırmıştır, 1989 yılında girdiği TRT İstanbul Radyosu’nda saz sanatçısı olarak çalışmaya devam etmektedir. TRT radyosunda Turan Engin, Ali Ekber Çiçek, Tuncer İnan, Nida Tüfekçi ile beraber çalışmıştır.

Cengiz Özkan hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Paramı Biriktirme Programı - Monay...

Monay, para biriktirme uygulaması, para yönetimi
Monay
Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan MONAY'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir