Çetin Sarıkartal kimdir, nereli, Çetin Sarıkartal kaç yaşında, Çetin Sarıkartal boyu, kilosu kaç, Çetin Sarıkartal rol aldığı dizi ve filmler neler?

Çetin Sarıkartal Kimdir, Hayatı, Kaç Yaşında, Nereli, Boyu Kaç?

Çukur dizisinde oynadığı Paşa karakteri ile hafızalarda yer kazanan Çetin Sarıkartal kimdir, nereli, Çetin Sarıkartal kaç yaşında, Çetin Sarıkartal boyu, kilosu kaç, Çetin Sarıkartal rol aldığı dizi ve filmler neler? İşte Çetin Sarıkartal hakkında detaylar.

Çetin Sarıkartal Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Çetin Sarıkartal 1959 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Ankara Üniversitesi DTCF İngiliz Dili ve Edebiyat Bölümünden mezun olmuştur. Ardından Hacettepe Üniversitesi Sanat Tarihi alanında yüksek lisans yapmıştır. Bilkent Üniversitesi’nde Sanat Kuramı alanında tezi ile Doktorasını tamamlamıştır.

Bu içerik KimdirKim.com ekibi tarafından hazırlanmıştır.

Bilkent Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesinde öğretim üyeliği yapmıştır. Aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesi’nde Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarım Bölümü Başkanlığı yapmıştır. Kadir Has Üniversitesi’nde Film ve Drama Yüksek Lisans Programı Koordinatörü ve İletişim Tasarımı Bölümü Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

visum china
visum china

Çetin Sarıkartal Çukur dizisinde Paşa, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Demir karakterini oynadı.

Çetin Sarıkartal Boyu Kaç?

Çetin Sarıkartal 1.73 boyundadır.

Çetin Sarıkartal Kaç Kilo?

Çetin Sarıkartal 79 kilodur.

Çetin Sarıkartal Rol Aldığı Dizi ve Filmler

  • 2021 – Ali’nin Tabiatı
  • 2017-2021 Çukur
  • 2021 – Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz
  • 2020 – Gerçek Olamaz
  • 2019 – Azize
  • 2019 – Bilmemek
  • 2009 – 7 Kocalı Hürmüz

Çetin Sarıkartal hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir