Ceylan Ertem Kimdir?

Ceylan Ertem Kimdir?

Müzik dünyasının tanınan isimlerinden biri olan sadece şarkıcılık değil aynı zamanda söz yazarlığıda yapmakta olan ünlü isim Ceylan Ertem kimdir? bu hazırladığımız yazımız ile beraber şarkıları çok sevilen ünlü ismi daha yakından tanımış olacaksınız.

Ceylan Ertem Kimdir Kaç Yaşında Nereli? Hayatı

Ünlü Şarkıcı Ceylan Ertem 26.12.1980 senesinde dünyaya gözlerini açmış bir isimdir.Sakaryalı olan isim küçük yaşlardan itibaren müzik ile ilgilenmeye başlamış ve doğduğu yerde uzunca bir süre Gitar eğitimi görmüştür.Almış olduğu eğitimleri daha da ilerletmek amacıyla 1999 tarihinle beraber Sakarya’dan İstanbul’a gitmiş ve burada eğitimlerini sürdürmüştür.

İlk olarak 2000 tarihinde Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde eğitim almaya başlamış ve burada iki sene süresince eğitim almıştır.Sonrasında ise Yıldız Teknik Üniversitesi’ne yazılmış ve buradan mezun olmuştur.Aynı sene içerisinde Anima adındaki müzik grubu kurmuş olan isim 2006 senesinde ise kurmuş olduğu grubun ismini taşımış olduğu albümü çıkartmış ve Türkiye’de bir çok ile giderek konserler düzenledi.

2008 senesinle beraber Radyo’da program sunmaya başlayan şarkıcı yaklaşık 25-30 hafta süresince radyoda programlar yaptı ve 2010 senesinde ilk albümü olan Soluk isimli albümünü piyasaya çıkarttı.Aynı sene içerisinde Fransa’dan gelen davet üzerine konuk şarkıcı olarak Fransa’ya gitti ve burada bulundu.

2012 tarihinde ikinci albümünü çıkarmış olan şarkıcı albümüne ise Ütopyalar Güzeldir ismini vermiştir.

Evli olan şarkıcı 2011 senesinde evlenmiştir eşinin ismi ise Doruk Kaya’dır.

Ceylan Ertem Albümleri

2010 – Soluk
2011 – Xenopolis
2012 – Ütopyalar Güzeldir
2014 – Amansız Gücenik
2015 – Yuh
2017 – Yine de Amin

1000 km'de, 420 TL yakıt tasarrufu nasıl sağlarsınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Videonun sonunda, iki ayrı sürücü, aynı yolda, farklı sürüş tekniklerine göre araçlarını kullanarak, nasıl bir tasarruf yapılabileceğini ortaya çıkarıyorlar. Güvenli ve ekonomik sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın