Ceza Kimdir Biyografisi Hayatı

Ceza Kimdir Nereli Gerçek Adı Nedir?

Rap Müzik sanatçıları ile ilgili çok sayıda istek biyografi geldiği için üst üste bu aralar Rap şarkıcılara ait biyografiler yayınlıyoruz.Bu konumuzda da sizlere Rap müziğin zirvedeki isimlerinden biri olan Ceza’nın biyografisinden bahsedeceğiz.Ceza kimdir nereli ve gerçek adı nedir? bütün bu soruların yanıtını ve daha fazlasını makalemizi inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Ceza Kimdir? Kaç Yaşındadır Nerelidir Hayatı

Ünlü Rapcilerden Ceza, 1977 senesinde hayata İstanbul ilimizde merhaba demiştir.Rap müziğe girmesinle beraber katılmış olduğu yarışmaların hemen hemen hepsinden çok sayıda ödül kazanmış ve çoğunda birinci olmuştur.1996 tarihinle beraber Rap grubu oluşturmuş olan isim sonrasında ise bu gruptan ayrılarak Dr Fuchs ile tanışmış ve ikisi beraber Nefret isimli grubu kurmuşlardır.Bu grubun ardından Yeraltı Operasyonu adındaki bir çok şarkıcının şarkılarını seslendirmiş olduğu albümde bulundu ve rap müzik severlerin büyük beğenisini kazandı.

Sevilen Rapci Ceza, 2000 tarihinde bir çok önemli sanatçının albümünü çıkarmış olduğu Hammer Müzik ile anlaşmaya varmış ve ilk albümü olan Meclisi Ala İstanbul isimli albümünü Hammer Müzik etiketiyle bu firmadan çıkarmıştır.Bir sene sonra ikinci albümünü piyasaya çıkartma başarısı gösteren rapci, Anahtar adını vermiş olduğu ikinci albümünü çıkardı.Cıkarmış olduğu bu iki albümde rap dinleyenlerden çok yoğun ilgi gördü ve iyi bir satış rakamı yakaladı.

2002 tarihinde Dr.Fuchs Vatani görevini yapmak için Asker gitmesinle beraber Ceza albüm çalışmalarını solo olarak devam ettirmiştir.Aynı yıl içerisinde Med Cezir isimli albümü çıkartan şarkıcı bu albümde de çok iyi bir satış rakamı elde etmeyi başararak Türkiye’nin çok tanımış olduğu rap sanatçılarından biri olmuştur.

Bir yandan albüm çalışmalarını devam ettiren Ceza, diğer yandan ise hem Türkiye’de hemde Avrupa’da çok sayıda Konser organizasyonu yaparak buralarda onu sevenleri ile buluşmuştur.

2004 tarihinde Rapstar adındaki albümle yine müzik piyasasını kavuran Ceza, bu albümünde de bu zamana kadar ki en büyük çıkışını yakalamış ve diğer albümlerinden cok daha fazla satış rakamı elde etmiştir.2006 senesinde ise Yerli Plaka isimli albümü çıkartan şarkıcı albüm çalışmalarına ara vermeyerek rap müzikte usta isimlerden biri olduğunu tüm dünyaya göstermiştir.

En son ise Suspus adındaki albümü Esen Müzik etiketiyle çıkarmış olan şarkıcı Ceza, bu albümde de gayet iyi bir dinleyici kitlesi elde etmiştir.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir