Çiğdem Akdemir Kimdir?

Çiğdem Akdemir Kimdir?

Onu BengüTürk kanalından tanıyoruz o sunduğu haberler ve sempatik tavırlarınla hep dikkat çeken bir isim.Bu konumuzda sizlere Çiğdem Akdemir Kimdir nereli kaç yaşında? gibi soruların cevaplarını vermiş olacağız.

Çiğdem Akdemir Kimdir? Biyografisi

Çiğdem Akdemir, 1985 tarihinde İstanbul şehrinde doğan bir sunucudur.Çok iyi bir şekilde yabancı dile hakimdir.Okan Üniversitesi Tercümanlık yani Çeviribilim bölümünü burslu olarak okumuş ve bölümü 1. olarak bitirmiştir.

Sunucu Uluslararası ilişkiler alanına karşı ilgi duyması nedeniyle bu alanı kendi için uzman bir alan görmüş ve bu konuda dersler almıştır.Önemli yerlerde Staj yapıp ardından Ntv Dış haberler bölümünde Staj eğitimini görmüştür.Okul bitmesinin ardından çevirmenlik konusunda görev almıştır.Sunuculuğa başlamadan önce iyi bir eğitimden geçmiş ve kendini geliştirmiştir.Yetenek açısından son derece yetenekli olması başkalarınında ilgisini çekmiştir.Hocası onun yetenekli olduğunu cok kısa süre içersinde anlamış Televizyonlar’da bir takım görevler almaya başladı.

Çok fazla çalışma hayatının içersinde değişik görevler içersinde bulunan Çiğdem Akdemir Haber spikeri, seslendirme, çevirmen gibi değişik görevleri yapmıştır.Öncelikle Akşam ile gece kuşağında haberler sunmuş ardındanda spiker olarak görevine devam etmiştir.

Özellikle özel yayınlar ve son dakika gelişmelerini başarıyla sunarak önemli bir adım atmıştır.Bunlardan bir kısmı ise şu şekildedir Amerika’da Başkanlık secımlerı, Ermenistan ile Protokol ımzalanması, Afganistan’daki Terör sorunları saldırıları, İstanbul ilimizde yaşanan Afet felaketleri, Amerika’nın Başkanı Obama için ödül verilmesi, Yeni Yıl özel yayınları gibi uzun yayınlarda hep kendisi görev almıştır.

Özel Yayınları sırasında son derece önemli hem iş dünyasından, hem siyaset birçok alandan kişilerle özel röportajlar yapmıştır.Bu isimlerin arasında Muhsin Yazıcıoğlu, Ayasofya yapımcısı olan Gülen Gülensoy, İranlı Gazeteci Vahit Beyt gibi isimler vardı.Sadece tabiki bu isimler değil bundan hariç birçok isimle özel röportajlar ile özel yayınlar yapmıştır kariyeri başarılarla doludur.

Çiğdem Akdemir yayın hayatını baya bir süre BengüTürk ekranlarında sürdürmüş fakat Mhp’nin Akp ile olan ittifakıyle beraber Bengütürk ekranlarından ayrılmıştır.Bu kanalda Ne kadar iyi bir sunucu olduğunu ispatlamıştır.Bizlerde Çiğdem akdemir kimdir nereli kaç yaşında isimli yazımızla beraber Sunucuya hayatında başarılar dileyerek konumuzu sonlandırıyoruz.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın