Contra Kimdir Gerçek Adı Nedir?

Contra Kimdir Gerçek Adı Nedir?

Dünyaca ünlü rapçilerden biri olan Eminem’e benzerliği ile dikkat çeken ve genelde bir çok dinleyicinin Türkiye’nin Eminem’i olarak gördüğü Contra kimdir gerçek adı ne? İnternette bulabileceğiniz en geniş biyografiyi sizler için oluşturduk.İşte bilgiler.

Contra Kimdir? Kaç Yaşında ve Aslen Nereli?

Contra gerçek adı Çağdaş Terzi’dir.Ünlü isim 23 Ekim 1989 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir.Aslen Rizeli olan rapçi, uzunca süre Antalya’da ve İstanbul’da yaşamıştır.Rap ile 2002 tarihinde tanışan isim, 2004 tarihinde ise rap şarkı sözleri yazmaya başlamıştır.

Yazmış olduğu sözler ve hazırlıklarla birlikte 2006 tarihinde ilk kez parça söyleyen Contra, 2008 tarihinde ise ilk albümünü çıkarmıştır.”Eleştiri” adını vermiş olduğu ilk albümün ardından “Clicktape” ve “Contravolta” albümlerini aynı tarihte çıkartan rapçi, ardından ise 2009 yılında “Understar” isimli albüm çıkarmıştır.

Bütün çıkardığı albümleri İnternet üzerinden yayınlayan Çağdaş Terzi, rap dünyasında tanınmasını ise 2012 tarihinde çıkardığı “İnanılmaz” albümü ile sağlamıştır.Bu albümde bulunan “Ölü” isimli şarkı Contra tarafından Youtube kanalında paylaşıldığı tarihten beri çok yüksek oranda izlenme elde etmiş ve efsane rap şarkılardan biri olmuştur.

Bu şarkıdan sonra tamamen ünlü bir rapçi olan Contra, bir çok ilimize gitmiş ve oralarda sahneye çıkmıştır.Gitmiş olduğu illerimizden bazıları; İstanbul, İzmir, Ankara, Samsun, Sivas, Ordu, Aydın, Hatay ve Çorum’dur.

2018 yılında kendisi gibi rapçi olan Anıl Piyancı ile birlikte albüm çıkartan Contra, bu albümlerine “Yerden Yüksek” ismini vermişlerdir.Albümde 7 şarkı bulunmaktadır ve bu albümde bulunan “Tavşan” şarkısı albümün en dikkat çeken parçası olmuştur.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın