Cüneyt Arkın kimdir, gerçek adı nedir, kaç yaşında, nereli, eşi kim

Cüneyt Arkın Kimdir? Cüneyt Arkın Neden Hayatını Kaybetti?

Usta sanatçı Cüneyt Arkın’ı 85 yaşındayken hayatını kaybetti. Usta oyuncu Cüneyt Arkın dün gece rahatsızlanarak hastanede tedavi altına alındı. 28 Haziran 2022 tarihinde bir gece önce geçirdiği kalp krizi sonucu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmiştir.

Cüneyt Arkın Kimdir?

Cüneyt Arkın’ın gerçek adı Fahrettin Cüreklibatır’dır. Cüneyt Arkın 8 Eylül 1937 tarihinde Eskişehir’in Karaçay köyünde dünyaya geldi. 1961 senesinde İstanbul Tıp Fakültesinden mezun oldu.

Memleketi Eskişehir’de, yedek subay olarak askerliğini yaparken, Göksel Arsoy’un başrol oynadığı Şafak Bekçileri filminin çekimleri sırasında yönetmen Halit Refiğ’in dikkatini çekti. Askerliğini tamamladıktan sonra Adana ve civarında doktorluk yaptı. 1963 yılında Artist dergisinin yarışmasında birinci oldu. Bir süre iş arayan Cüneyt Arkın, 1963 yılında Halit Refiğ’in teklifi ile sinema oyunculuğuna başladı ve 2 yıl içinde en az 30 film çevirdi.

Cüneyt Arkın’ın Özel Hayatı:

Cüneyt Arkın ilk evliliğini 1964 yılında kendisi gibi doktor olan sınıf arkadaşı Güler Mocan ile yaptı. 1966 yılında kızları Filiz doğdu. 1969 yılında evliliklerini bitirdiler. Cüneyt Arkın, 1968 yılında boşandıktan bir yıl sonra, 1969’da Betül (Işıl) Cüreklibatır ile nişanlandı, 1970’te evlendiler ve 1971’de boşandılar. Kısa süre sonra yeniden evlendiler ve bu evlilikten de Kaan ve Murat adlarında iki çocuğu oldu.

Paramı Biriktirme Programı - Monay... Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan Monay'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir