Dağhan Külegeç Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Dağhan Külegeç Kimdir Biyografisi

Onun oynadığı dizilerde hem düşünürsünüz hem gülersiniz gerçektende Kavak Yelleri dizisindeki performansı muhteşemdi.Kimden bahsettiğimizi tahmin etmişsinizdir.Dağhan Külegeç kimdir biyografisi kaç yaşında nerelidir?

Dağhan Külegeç Kimdir Kaç Yaşında Nerelidir?

Dağhan Külegeç yaşını bize göre hiç göstermeyen bir isimdir.18 Ekim 1978 doğumludur ve İstanbullu’dur.Önemli Tiyatroculardan Altan Erbulak onun dedesidir.Annesi Ayşe hanım, babası ise Rıza beydir.Üniversiteyi İstanbul Üniversitesi Edebiyat fakültesinde okumuştur.

Oyunculukla buluşması McDonal’s reklamında oynaması ile başladı.2002 tarihinde çok genç yaşta olmasına rağmen Atv ekranlarında yayınlanmış G.A.G adındaki programda yardımcı olarak yönetmenlik yapmıştır.2003 tarihinde S’nek tv ekranlarında bilgisayar oyunları ile ilgili programın sunuculuğunu üstlendi.

2002-2003 sezonunda Lise defteri adındaki dizide oynayarak dizi oyunculuğu yapmaya başladı.Lise Defteri Serhat ismini oynamıştır.Bu dizinin hemen ardından 2005 tarihinde Hırsız Polis dizisinde Jilet ismi ile oynadı.

visum china
visum china

Ünlü oyuncuyu esas ünlü yapan dizi 2007 tarihinde Kanal D ekranlarında yayınlanmış Kavak Yelleri adındaki dizi olmuştur.Kavak Yelleri Efe karakterini canlandırmış ve dizinin en beğenilen oyuncusu olmasına karşın dizide bir takım sorunlar yaşamış ve bu nedenle diziden ilerleyen bölümlerde çıkartılmıştır.

daghan-kulegec-1

2013 tarihinde Survivor Ünlüler Gönülüler yarışmasına katılarak Ünlüler takımında bulunmuştur.

Dağhan Külegeç Oynadığı Diziler

2003-2004 – Lise Defteri(Serhat)
2005-2006 – Hırsız Polis(Jilet)
2007-2011 – Kavak Yelleri(Efe Kaygısız)
2013 – Fatih (Turahan Bey)
2014 – Kiraz Mevsimi(Mete)

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir