Damla Aslanalp Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Damla Aslanalp Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Harika bir güzelliğe sahip olan 2014’den beri dizilerde oynamaya başlayan genç aynı zamanda mesleğini seven oyunculardan biri olan Damla Aslanalp kimdir kaç yaşında boyu kaç? sizlerde bu cevapları öğrenmek istiyorsanız konumuza göz gezdirmeye hemen başlayın.

Damla Aslanalp Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Damla Aslanalp 27 yaşında olan Türkiye’den baya uzak bir Ülke olan Almanya’da hayata gözlerini açmıştır.1990’lı olan isim 2013 tarihinde Almanya’da gerçekleştirilmiş olan ve her sene yapılan yarışmaya katılmış ve bu yarışmanın sonunda 3. olarak taç takmıştır.Boyu 1.74 cm’dir.

Hayatının büyük bir bölümünü Babasız geçirmek zorunda kalmış olan oyuncu babasını küçük yaşlarda kaybetmiştir.Annesi ve ablasınla beraber büyümüş olan oyuncu bazı zamanlar çok zor günler geçirmiş ve bu şekilde büyümüştür.

Liseden sonra meslek okuluna giriş yapmış ve ardından burayı bitirmiştir.Okul bitmesinden sonra Asistanlık mesleğini yapmış olan oyuncu önce Almanya’da düzenlenen yarışmaya girmiş 1 sene ardından ise oyunculuk seçmeleri için Türkiye’den davet almıştır.

Oyuncu seçmelerinde oldukça fazla kişi olmasına rağmen o kişiler arasından seçilmeyi başarmıştır.2014 tarihinde ilk dizisi olan Kadim Dostum isimli dizide rol almıştır.Bu dizinin yönetme koltuğunda ise Mahsun Kırmızıgül bulunmuştur.

2015’de Filinta adındaki dizide oynamaya başlamış olan oyuncu son olarak ise final yapmış olan Hayat Sevince Güzel’de rol almıştır.

En büyük hayallerinden biri Ailesinin Türkiye’ye gelmesi olduğunu söyleyen oyuncu en çok Çikolata yemekten, yürüyüş yapmaktan ve Sinema izlemekten hoşlanıyor.

damla-aslanalp-biyografi

Damla Aslanalp Oynadığı Diziler

2014 – Kadim Dostum
2015 – Filinta
2016 – Hayat Sevince GüzelBu konuyla ilgili yorumunuzu yazın