Demet Akalın Kimdir Biyografisi Yaşı Kaç?

Demet Akalın Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Model aynı zamanda Ünlü bir şarkıcı olan geçmiş zamanlarda dizi ile filmlerdede oynamış Demet Akalın kimdir kaç yaşında boyu kaçtır?

Demet Akalın Kimdir Kaç Yaşında Nerelidir?

Demet Akalın Yılbaşı’nın ertesi günü 1 Ocak 1972 senesinde Gölcük’te hayata gözlerini açmıştır.İlkokul’dan liseyi bitirene kadar Gölcük’te okumuştur.Burada liseyi bitirdi.İlokula başladığı seneden itibaren öğretmen veya gazeteci olmak istedi fakat o zamanki üniversite şartları şuanki yıla göre çok zor olduğu için bu konuda hedefine ulaşamadı.

Boyu 1.73 olan Ünlü isim 1990 tarihinde girdiği yarışmada Mayo Güzeli bayan oldu.Sonrasında ise Mankenlik mesleği ile ilgilenmeye başladı.O yıllarda mankenlik önemli bir meslek ve herkesin ilgisini çeken bir meslekti.Bu mesleği yaptığı sıralarda sesininde iyi olduğunu anladı ve mankenlikte en başarılı dönemlerini geçirmesine rağmen şarkı söylemeye karar verdi ve ünlü gazinolarda sahneye çıktı.

Şarkılarının herkesin beğenisini aldığını düşündü ve albüm çıkartmaya karar verdi.İlk albümü olan Sebebim adındaki albümü çıkardı ve başarısına bir başarı daha eklemiş oldu.Bu saatten sonra onun için sadece Şarkıcılık vardı ve bu sebep ile mankenliği bırakmayı tercih etti.Bunun ardından Senin Anan Güzel mi? adında bir single albüm çıkardı.O Çalışmasından sonra ise Unuttum ismindeki albümünü çıkarmaya karar verdi ve dinleyicileri tarafından çok olumlu bulundu.2004 tarihinde 2 albümündende cok daha iyi çıkış yapmış olan Banane adındaki albümü çıkardı ve bu albümün parçaları birçok müzikli mekanlarda en çok çalınan şarkılar oldu.

2006 tarihinde Kusursuz 19 adında bir bomba albüm daha çıkardı ve albümü Mü-Yap tarafından altın ödüle layık görüldü.Aynı sene Afedersin adındaki şarkısı Kral Tv müzik ödülünden ödül aldı.

2013 tarihinde Popstar yarışmasında Juri üyeliği yaptı.

Demet Akalın Evli mi? Birinci evliliğini 2006 tarihinde Oğuz Kayhan ile gerçekleştirmiş ve 3 ay sonra ise ayrılmışlardır.İkinci evliliğini Önder Bekensir ile 2010 tarihinde yaptı ve aynı yıl boşandılar.Üçüncü evliliğini 2012 tarihinde Okan Kurt ile gerçekleştirmiş olan isim 6 senelik evliliklerini 2018 Eylül ayında bitirmişlerdir.

demet-akalin-biyografisi

Demet Akalın Albümleri ve Oynadığı Diziler Filmler

Albümleri:

1996 – Sebebim
2003 – Unuttum
2004 – Banane
2006 – Kusursuz 19
2008 – Dans Et
2010 – Zirve
2012 – Giderli 16

Oynadığı Diziler Filmler:

1992 – Günlerden Pazar
1994 – Sensiz Olmaz
1994 – Tele Anahtar
1998 – Avrupa Yakası 5. Sezon
1998 – Sibel
2011 – Yıldız Masalı

Demet Akalın kimdir yaşı biyografisi boyu evli mi? bütün soruların cevaplarını bulduğu makalemizin sonuna gelirken bizlerde başarılı isme başarı dileklerimizi sitemiz aracılığı ile belirtiyoruz.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

5 Yorum Bırak

  1. seni çooooook seviyorum dünyalar güzeli demetimmm. çocukluğumdan beri hayranınım sesin çoook güzel odamın her yerinde senin resimlerin var canım benim

  2. demet ablaa enin şarkılarını çok seviyorum hastayım şarkılarına seni çooooooooooooooooooooook seviyorum

  3. demet abla çok güzelsin küçüklükten beri şarkılarına hastayım hayranınım

  4. DEMET AKALIN ÇOK ZARİF GÜZEL VE SESİ ÇOOOOOOOOOOOOOOOOOK GÜZEL SENİ VE AİLENİ ÇOK SEVİYORUM

  5. Sezin bu gune kadar en buyuk hayraninizim sezi çoooooooooooooooooooooooook seviyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.