Derya Karadaş Kimdir Hayatı Biyografisi

Derya Karadaş Kimdir?

Yalan Dünya adındaki dizi ile tüm Türkiye tarafından tanınmış ve sevilmiş başarılı oyunculardan biri olan Derya Karadaş kimdir? bu biyografimiz başarılı oyuncuyu yakından tanımak isteyenler için hazırlanmıştır.Şimdi detaylara geçelim.

Derya Karadaş Kimdir, Kaç Yaşında, Boyu Hayatı

Oyuncu Derya Karadaş, 04.05.1981 senesinde dünyaya gözlerini açan bir isimdir.İstanbul’da doğmasına rağmen aslen baba tarafından Bingöl nüfusuna kayıtlıdır.Ailesinin diğer 3 çocuğundan biri olan oyuncunun bir tane kız kardeşi ve bir tanede ablası bulunmaktadır.1980 senesine kadar ailesi Bingöl’de yaşamış ardından ise İstanbul’a göç etmişlerdir.Boyu 1.63 cm’dir.

Güzel bir eğitim almasının ardından tiyatro ile yoluna devam etmiş olan oyuncu ilk olarak Halk Eğitim Merkezine yazılmış ve burada tiyatro kursları almıştır.Ardından ise Müjdat Gezen Sanat Merkezine yazılmış ve buradada oyunculuk eğitimleri almıştır.2007 senesinde burayı bitirmiş olan oyuncu ayrıca bir süre sonra mezun olmuş olduğu bu yerde dersler vermeye başlamıştır.

İlk olarak 2011 tarihinde başlamış olan Yalan Dünya isimli dizi ile oyunculuğa başlamış olan isim bu dizi sayesinde Türkiye’nin tanımış olduğu ünlü oyunculardan olmuştur.Dizi çok uzun bir süre yayın hayatına devam etmiş ve 4 sezon boyunca en fazla izlenen diziler arasına girmeyi başarmıştır.Bu dizideki başarılı performansı ile bir çok ödül alan isim, Antalya Televizyon Ödülleri ve İstanbul Aydın Üniversitesi’nin iletişim ödüllerinde ödül almaya hak kazanmıştır.

Derya Karadaş En son 2018’nin güzel dizilerinden olmaya aday olan Jet Sosyete isimli dizide rol almaktadır.

Derye Karadaş Oynadığı Diziler ve Filmler

2011 – Yalan Dünya
2013 – Bkm Guldur Guldur
2015 – Genış Aıle Yapıştır (Film)
2015 – Şeytan Tüyü (Film)
2017 – Aıle Arasında (Film)
2017 – Cici Babam (Film)
2018 – Jet Sosyete

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir