Dicle Canova Kimdir?

Dicle Canova Kimdir?

CNN Türk’ün uzun zamandır Ankara Haber Müdürlüğü görevini yürütmekte olan ve özellikle siyasi partilerdeki önemli gelişmeleri aktaran Dicle Canova kimdir? geçmiş yıllara göre daha sık ekranda gördüğümüz isme ait bilgiler sizlerle.

Dicle Canova Kimdir Kaç Yaşında ve Nereli?

Sunucu Dicle Canova, 1971 tarihinde Kıbrıs’ta doğmuştur.Liseyi Kıbrıs’ta okumuş olan isim, 1989 yılından itibaren Ankara’ya yerleşmiş ve Üniversiteyi de Ankara Üniversitesi’nin Radyo Televizyon bölümünü okuyarak bitirmiştir.

İlk olarak Üniversitedeyken Habercilik ile birlikte meslek hayatına giren isim Trt Radyo’da çalışmaya başladı.Sonrasında Tgrt Televizyonunda yer alan isim, bir süre kadar hem Cumhurbaşkanlığı hem de Başbakanlık Muhabiri oldu.1996 senesinde Almanya’ya gidip burada meslek ile ilgili eğitimlere katılarak başarı belgesi aldı.

1998 tarihinde önce Brt televizyonuna ardından ise CNN Türk ekranlarına geçti.2002 Genel Seçimlerin bitmesinden sonra siyasi muhabirliği dışında eğitim kategorisinde de muhabirlik yapmaya başladı.Kız çocuklarının daha fazla okula gitmesi için düzenlenmiş kampanyaya büyük destek verdi.2007-2011 tarihleri arasında CNN Türk Ankara Haber Editörü olarak bulunan sunucu, 2011 tarihinden sonra CNN Türk’ün Ankara Haber Müdürü oldu.

Mutfak ile ilgilenmeyi seven Dicle Canova, iş dışındaki vakitlerini genelde burada geçiriyor ve yemek, pasta ve börek yapıyor.Hobi olarak ise sinemaları takip etmeyi seven isim, bazı kitaplarıda özellikle alıp okuyor.Zaman olduğunda ise spor yapan isim, Alışveriş yapmayı da unutmuyor.

Sunucunun en büyük isteği ise, günü gelince çok sevdiği Kıbrıs’a tekrar dönüp burada hayatını devam ettirmek.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın