Dicle Canova Kimdir Özgeçmişi

Dicle Canova Kimdir?

CNN Türk’ün uzun zamandır Ankara Haber Müdürlüğü görevini yürütmekte olan Dicle Canova hakkında merak edilenler. Dicle Canova kimdir, kaç yaşında, nereli gibi merak edilen ve internette çok aranan soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Dicle Canova Kimdir, Kaç Yaşında, Nerede Doğdu?

Sunucu Dicle Canova kaç yaşında diye soruyorsanız Dicle Canova’nın doğum tarihi 1971 yılıdır. Dicle Canova’nın doğum yeri Kıbrıs’tır. Dicle Canova lise eğitimini Kıbrıs’ta tamamlamıştır. Daha sonra 1989 yılından itibaren Ankara’ya yerleşmiştir. Üniversiteyi de Ankara Üniversitesi’nin Radyo Televizyon bölümünü okuyarak bitirmiştir.

Dicle Canova Aslen Nereli?

Dicle Canova aslen Kıbrıs Baflı’dır.

Dicle Canova kimdir, kaç yaşında, nereli

visum china
visum china

Dicle Canova Kariyeri

Dicle Canova meslek hayatında ilk olarak TRT Radyo’da çalışmaya başladı. Sonrasında Tgrt kanalında yer alan Dicle Canova, bir süre kadar hem Cumhurbaşkanlığı hem de Başbakanlık muhabirliği yaptı. Dicle Canova 1996 senesinde Almanya’ya gidip burada mesleği ile ilgili eğitimlere katılarak başarı belgesi aldı.

1998 tarihinde önce Brt televizyonuna ardından ise CNN Türk ekranlarına geçti. 2002 genel seçimlerin bitmesinden sonra siyasi muhabirliği dışında eğitim alanında da muhabirlik yapmaya başladı. Kız çocuklarının daha fazla okula gitmesi için düzenlenmiş kampanyaya büyük destek verdi. 2007-2011 tarihleri arasında CNN Türk Ankara Haber Editörü olarak bulunan sunucu, 2011 tarihinden sonra CNN Türk’ün Ankara Haber Müdürü oldu.

Dicle Canova Hobileri

Dicle Canova mutfak ile ilgilenmeyi sevmektedir veiş dışındaki vakitlerini genelde burada geçiriyor. Hobi olarak ise sinemaları takip etmeyi seven isim ve kitap okumakta hoşlanmaktadır. Sunucunun en büyük isteği ise günü gelince çok sevdiği Kıbrıs’a tekrar dönüp burada hayatını devam ettirmektir.

Dicle Canova kimdir, kaç yaşında, nereli 

Dicle Canova Twitter Hesabı

Dicle Canova Twitter hesabını aktif olarak kullanmaktadır. 2021 Mart ayı itibari ile 39 bin takipçisi bulunmaktadır. Kullanıcı adı DCLCANOVA ‘dır.

Dicle Canova ile ilgili güzel yorumlarınızı bekliyoruz. 🙂

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir