Dilan Telkök Kimdir?

Dilan Telkök Kimdir?

Oynamış olduğu Evlat Kokusu adındaki diziyle beraber gözleri kendisine çeviren, oyunculukta daha çok yolun başında olmasına rağmen yakın seneler içerisinde çok fazla dizide göreceğimiz genç bir isim Dilan Telkök kimdir? ufak bir açıklamanın sonrasında işte oyuncunun en uzun biyografisi.

Dilan Telkök Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç? Hayatı

Oyuncu Dilan Telkök 1995 senesinde hayata gözlerini açmış bir genç isimdir.Sakaryalı olan isim bir süre kadar hayatını Yurtdışında ailesiyle beraber geçirmiştir.Abisinin lise eğitimini Yurtdışında devam ettirmek istemesiyle beraber Yurtdışına gitme kararı alınmış ve babasınında yurtdışında yaşamasından ötürü herhangi bir zorluk yaşanmadan Belçika’ya gitmişlerdir.Boyu 1.74 cm’dir.

6-7 yaşlarındayken ailesinle Belçika’ya gitmiş oyuncu, toplam 8 sene burada yaşamıştır.İlkokula burada başlamış genç isim, ortaokulu tamamlamasının ardından Türkiye’ye dönmüştür.Türkiye’ye geldiği zaman 12 yaşlarında bulunan isim ilk zamanlarda dil bakımından biraz zorlanmış olsa da zamanla Türkçe’ye hakim olmuş ve kısa sürede uyum probleminide atlatmıştır.

Eğitimini halen sürdürmekte olan isim Sakarya Üniversitesi’ni kazanmış fakat oyunculuk nedeniyle eğitimini dondurmuştur.Oyunculuk konusunda dersler almasınla beraber daha fazla oyunculuğu sevmiş ve ilk olarak Kösem Sultan adındaki diziyle beraber oyunculuğa başlamıştır.

Bu dizi sonrasında bazı teklifler alan isim Evlat Kokusu adındaki dizi ile beraber 2. dizi oyunculuğuna başlamıştır.Bu dizi fazla uzun soluklu olmamış ve çok kısa süre içerisinde final yaparak sevenlerine elveda demiştir.

Sulu boya ile resim yapmaktan çok hoşlanan isim boş vakitlerini genelde resim yaparak veya yürüyüş yaparak geçirmeyi seviyor.

Dilan Telkök Oynadığı Diziler

(2018) – 8. Gün
(2017) – Nerdesin Bırader?
(2017) – Meryem
(2017) – Evlat Kokusu
(2015) – Kosem Sultan

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın