Dilan Yeşilgöz Zegerius kimdir, kaç yaşında, Dilan Yeşilgöz Zegerius aslen nereli, Dilan Yeşilgöz Zegerius görevi nedir?

Dilan Yeşilgöz Zegerius Kimdir?

Hollanda’nın Türk Bakanları son günlerde çok aranmaktadır. Dilan Yeşilgöz Zegerius kimdir, kaç yaşında, Dilan Yeşilgöz Zegerius aslen nereli, Dilan Yeşilgöz Zegerius görevi nedir?

Dilan Yeşilgöz Zegerius Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Dilan Yeşilgöz Zegerius 18 Haziran 1977 tarihinde dünyaya gelmiştir. Dilan Yeşilgöz Zegerius’un doğum yeri Ankara’dır. Dilan Yeşilgöz Zegerius aslen Tuncelili’dir. Sendikacı bir babanın kızı olan Dilan Yeşilgöz Zegerius, mülteci geçmişine sahip bir politikacı. Babasının 1980 darbesi sonrası Hollanda’ya sığınma talebinde bulunması sonucu 1984 yılında Hollanda’ya yerleşen aile, çocuklarını burada büyütmüş.

Dilan Yeşilgöz Zegerius eğitimini Amsterdam Üniversitesi Sosyo – Kültürel Bilimler’de tamamladı. Dilan Yeşilgöz Zegerius 2014 ile 2017 yılları arasında Amsterdam Belediye Meclisi üyeliğinde görev aldı. 2017 yılında yapılan seçimlerde VVD parti listesinden Hollanda Temsilciler Meclisi’ne seçildi. Mart ayındaki seçimlerde yeniden milletvekili olan Zegerius, geçici hükümette ekonomi ve iklimden sorumlu devlet bakanlığı görevini yürütüyordu. Türk kökenli Liberal sağ Özgürlük ve Demokrasi Partisi Milletvekili Dilan Yeşilgöz Zegerius, Güvenlik ve Adalet Bakanı oldu.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.