Divine Biyografisi Kimdir, Biyografisi, Kaç Yaşında

Divine Biyografisi: Profesyonel olarak Divine olarak bilinen Vivian Fernandes, Andheri, Mumbai, Maharashtra, Hindistan’da doğan Hintli bir rapçidir..

Divine, Yeh Mera Bombay (2013) adlı şarkısıyla popülerlik kazanmaya başladı. Atılım, Mumbai rapçi arkadaşı Naezy’nin yer aldığı Mere Gully Mein adlı şarkısının piyasaya sürülmesiyle geldi. Divine, ‘Yeh Mera Bombay’ adlı şarkısının yayınlanmasının ardından Mumbai’deki Blue Frog Festival 2014’te verdiği konserde Sony Music India’nın dikkatini çekti ve kısa bir süre sonra onlarla bir sözleşme imzaladı. Şarkı aynı yıl Rolling Stone India tarafından Yılın En İyi Videosu ödülünü kazandı.

Divine, Sosyal Medya Platformlarında oldukça popüler. Instagram’da 1.2M takipçisi ve Twitter’da 55.9K takipçisi var.

Doğum tarihi

2 Ekim 1991

visum china
visum china

 

Doğum Yeri

Andheri, Bombay, Maharashtra, Hindistan

 

Meslek

Rapçi

Divine Hakkında Bilgiler

 

  • Divine eğitimini Mumbai’deki Marol Andheri bölgesindeki St. John the Evangelist Lisesi’nde yaptı.

 

  • Mezuniyetini Mumbai’deki RD Ulusal Koleji’nden tamamladı.

 

  • Okuldan döndükten sonra düzenli olarak rapçi Eminem’in şarkılarını duyardı; bu hareket onu rap konusunda tutkulu yaptı.

 

  • 11. sınıftayken rap şarkıları yazmaya başladı ve mükemmel bir dize yapmak için 5 saatten fazla yazdı.

 

  • Okul yıllarında annesine Marol’daki bir kiliseye eşlik eden Divine, rap müziğini ilahilik ve huzur içinde icra etti ve o zamandan beri kendisine “İlahi” yani Divine demeye başladı.

 

  • Üniversite günlerinde Divine, ‘Mumbai’s Finest’ adlı bir hip-hop grubuna katıldı ve burada rap becerilerini Ace adlı bir rapçiden öğrendi.

 

  • Divine, “Coming For You” adlı ilk şarkısını Nokia N8 telefonuyla filme aldı.

 

  • 2019’da Mumbaikars arasında bir hit olan “Yeh Mera Bombay” adlı ilk parçasını yayınladı.

 

  • Divine’ın atılımı yaklaşık 2 yıl sonra 2015 yılında, sahne adı “Naezy” ile tanınan Naved Shaikh adlı rapçi arkadaşıyla işbirliği yaptığında geldi ve bu iki delikanlı ilk kez ‘Divine and Naezy’ olarak birlikte çalıştılar ve yayınladılar. “Mumbai rap marşı” olarak adlandırılacak kadar büyük bir hit olan “Mere Gully Mein” (In My Streets) şarkısı.

 

  • Ayrıca Divine, Sony Music India ile bir sözleşme kazandığında, Apple Music tarafından dünya çapında bir single yayınlayan ilk Hintli sanatçı oldu.

Divine Ailesi

Divine, 2 Ekim 1990’da Hindistan, Maharashtra, Mumbai, Andheri Şehrinde doğdu. Ailesi hakkında internette fazla bilgi yok. Annesi Katar’da çalışıyor ve aynı zamanda Katar’da çalışan Anthony Fernandes adında bir ağabeyi var.

Divine evlenmemiş. İnternette ilişki durumu ve özel hayatı hakkında fazla bilgi bulunmamaktadır.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir