Doğu Demirkol kimdir, nerelidir, Doğu Demirkol kaç yaşında, Doğu Demirkol boyu, kilosu kaç, Doğu Demirkol ne mezunu, Doğu Demirkol ailesi kim?

Doğu Demirkol Kimdir?

Doğu Demirkol kimdir, nerelidir, Doğu Demirkol kaç yaşında, Doğu Demirkol boyu, kilosu kaç, Doğu Demirkol ne mezunu, Doğu Demirkol ailesi kim? İşte Doğu Demirkol hakkında detaylar.

Doğu Demirkol Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Aydın Doğu Demirkol 6 Eylül 1988 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Mersinli avukat bir anne ile Çerkez kökenli Balıkesirli doktor bir babanın oğlu olarak Ankara’da doğdu. Ortaokulu Amasya’da, liseyi ise Ankara’da okudu. İstanbul Üniversitesi’nin Bilgisayar Mühendisliği Bölümünü bitirdi.

Bu içerik KimdirKim.com ekibi tarafından hazırlanmıştır.

Doğu Demirkol 2012 senesinde Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasına katıldı. Sonrasında Old City Comedy Club isimli mekanda stand-up gösterisi yaparken komedyen Murat Gençoğlu bir gün onu izleyip kendisinin de dahil olduğu BKM Mutfak’a davet edince 2015 senesinde Beşiktaş Kültür Merkezi’nde Açık Mikrofon başlığıyla gösteriler yaptı. 2016 senesinde Açık Mikrofon mezunları unvanıyla Yavuz Günal, Tuna Kalınsaz, Murat Gençoğlu ve Yusuf Altıntaş ile birlikte Eski Açık başlığıyla stand-up gösterileri gerçekleştirdiler. Buralardaki başarısından sonra Güldür Güldür başlıklı televizyon programına konuk olarak katılıp kısa bir stand-up gösterisi sunması ile ekranlarda tanınmaya başladı.

visum china
visum china

2016 yılında müzisyen Kalben Sağdıç ile birlikte rol aldıkları Garanti BBVA için çekilen skeç tarzındaki Fakat O Ne başlıklı beş dakikalık reklam filminde canlandırdığı karakter ile ayın sonunu getirmekte zorlanan bir adamın gündelik harcamalarla dramatikleşen hayatından ufak kesitler sundu.

Ardından İstanbul’da Beşiktaş Kültür Merkezi, DasDas Sahne ve Torium Sahne ile Ankara’da Yılmaz Güney Sahnesi gibi sahnelerde tek kişilik stand-up gösterileri gerçekleştirdi.

Ahlat Ağacı, Ölümlü Dünya ve Bayi Toplantısı gibi sinema filmlerinde rol almıştır. 2022 senesinde FOX Tv’de yayınlanan, sunuculuğunu Tansel Öngel’in yaptığı Maske Kimsin Sen? yarışma programında Eda Ece, Melis Sezen ve Alican Yücesoy ile birlikte jüri üyesi olarak yer aldı.

Doğu Demirkol Boyu Kaç?

Doğu Demirkol 1.84 boyundadır.

Doğu Demirkol Kaç Kilo?

Doğu Demirkol 76 kilodur.

Doğu Demirkol Burcu Ne?

Doğu Demirkol Başak burcudur.

Doğu Demirkol hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir