Ebru Baki Kimdir?

Ebru Baki Kimdir?

Çeşitli Haber kanallarında çalışmış ve halen sunuculuk mesleğini Türkiye’nin büyük televizyonlarından biri olan Habertürk televizyonu ile sürdüren sunucu Ebru Baki kimdir? yazımızda bu sorunun detaylı cevabına ulaşabilirsiniz.

Ebru Baki Kimdir? Kaç Yaşında Nereli?

1975 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Ebru Baki, Marmara Üniversitesi mezunlarından biridir.Gazetecilik bölümünü bitirmiş olan isim, eğitimi sırasında Hürriyet Gazetesi ile tanışmış ve burada staj yapmıştır.

Lise senelerinle birlikte zaman zaman Yurtdışına gitmiş olan sunucu, burada çok sayıda eğitim programına katılmıştır.Hürriyet Gazetesinde bulunduğu dönemde başarılı bir staj geçirerek burada kalıcı oldu ve ardından Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yaptı.

Gazetenin ardından Televizyonlarda çalışmaya başlayan Ebru Baki, ilk olarak CNN TÜRK televizyonunda çalışmaya başlamış ve burada Ekonomi Haberlerini sunmuştur.Uzun yıllar CNN TÜRK’te Ekonomi haberleri ile ekrana gelen isim ardından ise 2018 tarihinde Habertürk kanalı ile anlaşarak bu kanalda “Para Gündem” isimli programı sunmaya başlamıştır.

Mesleğe başlamadan önce çok tanınmış ve önemli isimlerin yanında yetişmiş olan sunucu, almış olduğu kısa Konservatuar eğitimininde faydalarını görmüştür.

Spor dallarından en çok binicilik ile ilgilenen ünlü sunucu, piyano çalmayı ise çok seviyor.Kimdirkim.com Fenerbahçe taraftarlarından biri olan güzel sunucu ayrıca hayvanlar ile çocuklara da çok önem veriyor.

Evli mi değil mi? bu konuda bilgiye ulaşamadığımız ünlü isim genellikle sosyal medya hesapları içerisinde Instagram kullanıyor.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın