Ecem Uzun Kimdir? Hayatı Biyografisi

Ecem Uzun Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Televizyonların şirin kadın oyuncuları arasında bulunan ve uzun süredir dizi ile filmlerde rol alan oyuncu Ecem Uzun kimdir? kaç yaşında, nereli, boyu kaç? geniş kapsamlı bilgileri.

Ecem Uzun Kimdir? Hayatı

17 Haziran 1992 günü İstanbul’da doğan Ecem Uzun, aslen Rize nüfusuna kayıtlı olan bir oyuncudur.Çocukluğu İstanbul’un Sarıyer ilçesinde geçmiş olan isim, eğitimine de burada başlamış ve ilkokul 2. sınıftan itibaren tiyatro oyunlarında yer almaya başlamıştır.Ailesine ve kardeşlerine çok düşkün olan oyuncunun 1 kardeşi ve 1 ablası vardır.

Ecem Uzun’un boyu 1.56 cm, kilosu 50 ve burcu ise İkizlerdir.

Sarıyer’de ilkokula başlamasından sonra ortaokul ile liseyi de burada bitirmiş olan oyuncu, akabinde Üniversiteyi kazanmış ve Kadir Has Üniversitesi’nin Tiyatro bölümünden mezun olmuştur.

2004 yılında ilk defa kamera önünde bulunmaya başlayan [saritext]Ecem Uzun[/saritext], “Aliye” isimli dizi ile birlikte oyunculuğa başlamıştır.Bu dizi sonrası reklam filminde rol alan oyuncu, Ülker firmasının ekran yüzü olarak Ülker’in reklamında yer almıştır.İlk dizisi ve oynadığı reklamla birlikte adından söz ettirmeye başlamış olan oyuncu arkasından ise 2007 yılında “Geniş Zamanlar” adındaki dizide rol almıştır.

2008 yılında “Pulsar” isimli dizide izlemiş olduğumuz oyuncu, 2009 tarihinde ise “Ah Kalbim” dizisinde bulunmuştur.Oyunculukta en büyük çıkışı “Küçük Sırlar” dizisi ile gerçekleştirmiş olan oyuncu, 2 sezon süresince bu dizide yer almış ve izleyicilerin ilgisini çekmiştir.

2012 yılında kariyerini sinema ile devam ettirmiş olan oyuncu “Buz Devri 4” isimli filmde oynamıştır.Bu filmi 2015 yılında “Tereddüt” ve 2016 yılında ise “Koca Dünya” filmleri takip etmiştir.

Kadrosunda yer aldığı projelerle bazı ödüllerde almış olan oyuncunun en önemli aldığı ödül ise Antalya Film Festivali Altın Portakal En İyi Kadın oyuncu ödülüdür.

Şiir okumayı çok seven Ecem Uzun, müzik türünü önemsemeden kulağına hoş gelen şarkıları dinliyor.Doğa’da yürüyüş yapmayıda ihmal etmeyen oyuncu genellikle arkadaşları ile birlikte vakit geçiriyor.

ecem-uzun-biyografisi

Ecem Uzun Rol Aldığı Dizi ve Filmler

2018 – Jet Sosyete
2016 – Koca Dünya (Sinema)
2015 – Tereddut (Sinema)
2012 – Buz Devrı 4 (Sinema)
2010 – Kücük Sirlar
2009 – Ah Kalbım
2008 – Pulsar
2007 – Gönül Salıncağı
2007 – Genis Zamanlar
2004 – Aliye

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir