Ecem Uzun Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Ecem Uzun Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Ekranların sempatik bayan oyuncularından biri olan, 2004’de girmiş olduğu dizi ve film oyunculuğunu halen sürdürmekte olan oyuncu Ecem Uzun kimdir kaç yaşında nereli? en uzun şekilde ayrıntılı açıkladığımız özgeçmişi.

Ecem Uzun Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Ecem Uzun hayatını 25 yaşında olarak sürdürmekte olan Sarıyerli bir oyuncudur.Aslen ise Rizelidir.Sarıyer neresi diyen arkadaşlar çıkabilir o yüzden İstanbul şehrimizin bir ilçesi olduğunu belirtelim ve konumuza devam edelim.8 yaşından itibaren tiyatro ile tanışmış olan oyuncu çok küçük yaşlardan itibaren bu alanda yer almaya başlamıştır.Eğitimini ilk olarak Sarıyer’de bulunan tiyatroda başladıktan sonra bazı oyunlarda oynamıştır.Boyu 1,56 cm’dir.

1992’li olan oyuncu Sarıyer ilçesinde eğitimine başlamış ardından ise sırasıyla ilköğretimi ve liseyi bitirip Üniversite tercihini Kadir Has Üniversitesi’nden yana kullanmıştır.Burada Tiyatro bölümünü okumuştur.

2004’de oynamış olduğu Aliye adındaki dizi ile beraber ilk kez kamera karşısına bir dizi çekimi için geçmiştir.Bu dizinin ardından ise tanınan firmalardan bir çok ürün yelpazesi olan Ülker’in reklamlarında rol almıştır.Bu son derece güzel olan dizide oynaması oyuncunun hayatınada büyük bir katkı sağlamıştır.O Dönem içerisinde bu dizi çok ciddi bir insan tarafından takip edilip izlenmiştir.Ardından ise 2007 tarihinde başrollerinde Zuhal Olcay olan Geniş Zamanlar ismindeki dizide bulunmuştur.

Ecem Uzun 2008 senesinde oyuncu Pulsar adındaki dizide rol almaya başlamış ardından ise 2009’da Ah Kalbim dizisinin oyuncularından biri olmayı bilmiştir.İyi bir şekilde yükselişini sağladığı en önemli yapım Küçük Sırlar yapımıdır.Bu dizide toplam 2 sezon boyunca yer alan oyuncu çok güzel bir oyunculuk örneği gösterip herkesin beğenisini kazandı.

2012’de Buz Devri 4 adındaki filmde rol alan oyuncunun en son oynamış olduğu film ise Koca Dünya adındaki filmdir.Oyuncu ayrıca 2016 Ekim ayı içerisinde gösterilmiş olan Hepsiburada reklamında oynamıştır.

Şiir okumaktan çok hoşlanan oyuncu ayrıca Arabesk şarkılarıda bazı zamanlarda dinlemeyi seviyor.Doğayı fazlasıyla seven oyuncu arkadaşlarınla beraberken mutlu olsada en fazla doğa içerisindeyken mutlu oluyor.

ecem-uzun-biyografisi

Ecem Uzun Oynadığı Diziler ve Filmler

2004 – Aliye
2007 – Geniş Zamanlar
2007 – Gonul Salıncağı
2008 – Pulsar
2009 – Ah Kalbım
2010 – Kucuk Sırlar
2012 – Buz Devri 4 (Film)
2015 – Tereddüt (Film)
2016 – Koca Dunya (Film)Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın