Ed Sheeran kaç yaşında

Ed Sheeran Kimdir?

İngiliz sanatçı Ed Sheeran, ‘Thinking Out Loud’, ‘Photograph’, ‘Shape of You’ ve ‘Perfect’ gibi hit şarkılarıyla tanınan Grammy ödüllü bir şarkıcı/söz yazarıdır.

Ed Sheeran kimdir?

Ed Sheeran, genç yaşta gitar çalmaya başlayan ve kısa bir süre sonra kendi şarkılarını yazmaya başlayan bir şarkıcı/söz yazarıdır. Henüz gençken, müziğini sürdürmek için Londra’ya taşındı ve yaratıcılığının dışavurumu, birkaç erken EP’ye ve yüzlerce canlı gösteriye eklendi. Çevrimiçi performanslarıyla dikkat çeken Sheeran, daha bir plak şirketiyle anlaşmadan önce iTunes listesinde 1 numaraya ulaştı. Atlantic ile imza attığından beri Sheeran, “Thinking Out Loud” ve “Shape of You” gibi hitlerin yanı sıra 2018 yılında Grammy kazandı.

Londra’da İlk Yıllar ve Kariyer

Ed Sheeran, 17 Şubat 1991’de Birleşik Krallık’ta Batı Yorkshire, Halifax’ta doğdu. Gençken gitar çalmaya başladı ve müzikal bir yetenek olarak erken vaatler verdi. Sheeran 11 yaşındayken, Rice’ın programlarından birinde sahne arkasında şarkıcı-söz yazarı Damien Rice ile tanıştı ve genç müzisyen daha fazla ilham buldu. Hikaye devam ederken, Rice Sheeran’a kendi müziğini yazmasını söyledi ve Sheeran ertesi gün tam da bunu yapmak için yola çıktı.

Ed Sheeran hayatı, biyografisi

Sheeran’ın CD’leri kaydetmesi ve satması çok uzun sürmedi ve kısa süre sonra ilk resmi EP’sini bir araya getirdi. Bu başarı ve onu harekete geçiren kararlı hırsı ile Sheeran, sadece 14 yaşında, yaz için Londra’ya gitti. Büyük şehirde konserler bulabileceğini düşünen Sheeran, gitarı ve kıyafetlerle dolu bir sırt çantasıyla evden ayrıldı ve müzik kariyeri uçtu.

Kraliyet Onurları ve Kişisel Yaşam

7 Aralık 2017’de Sheeran, müzik ve hayır kurumlarına yaptığı hizmetlerden dolayı İngiliz İmparatorluğu’nun En Mükemmel Düzeni’ne üye yapıldı.

Birkaç hafta sonra Sheeran, yeni yıldan hemen önce kız arkadaşı Cherry Seaborn ile nişanlanarak önemli bir olayı daha kutladığını duyurdu. Ağustos ayında, ikisinin o zamandan beri gizlice evlendiklerini açıkladı ve sürpriz görüşmeciye bu tür kişisel ayrıntılar hakkında asla “çok halka açık” olmadığını söyledi. Ağustos 2020’de çift, ilk çocukları kızı Lyra Antarctica Seaborn Sheeran’ı karşıladı.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.