Ekin Olcayto Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Ekin Olcayto Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Ekin Olcayto, Haber Global’de “Başka Şeyler” programını başarı ile sunmaktadır. Bir dönem CNN Türk televizyonunda “Bazı Şeyler” adındaki programın sunuculuğunu da yapmış güzel sunucularımızdan biri olan Ekin Olcayto kimdir? Ekin Olcayto kaç yaşında? Ekin Olcayto evli mi vb. tüm merak edilmiş olan sorularla beraber işte O’nun hayatı.

Ekin Olcayto Kimdir? Kaç Yaşındadır?

Ekin Olcayto, 1975 tarihinde hayata gelmiş olan bir sunucudur. İstanbul, O’nun için çok önemlidir çünkü doğmuş olduğu ve uzun yıllar yaşadığı yerdir. 1993 senesinde Best Fm’de ilk kez radyolarda görev almaya başladı. Radyonun ardından televizyona geçti ve Star TV ekranlarında sunmuş olduğu programla beraber televizyonların tanınan sunucularından biri olmaya başladı.

Yaklaşık 16 sene süresince radyoda “Abuk Prenses” ismindeki programı sundu. Bir yandan radyoda program sunarken diğer yandan da ünlü televizyon kanallarında bir takım programlar sundu. Star TV ve Kanal D’nin ardından, TRT ekranlarına geçti ve orada başta sabah programları olmak üzere bir çok programı sundu.

2000 senesinden itibaren NTV televizyonundan gelen bir teklif üzerine bu televizyon kanalına geçerek habercilikle ilgilenmeye başladı. Aslında en büyük isteği olan haber spikerliğiydi ve bu isteğini gerçekleştirme şansı buldu. Toplam 3 sene NTV ekranlarında haber sunma başarısını gösterdi.

Ekin Olcayto Evli mi?

2011 senesinde reklamcılıkla ilgilenen Levent Yıldırımtürk ile dünya evine giren sunucu, evliliklerini 2014’de bitirme kararı almışlardı.

Ekin Olcayto Kimdir
Ekin Olcayto Kimdir?

2008 senesinden itibaren Kanal Türk ekranlarında uzunca yıllardan beri haber sunan sunucu, daha sonrasında ise Cnn Türk ekranlarına geçmiş ve burada bir süre kadar hafta sonlarında program sunmuştur. Ünlü isim, bir yandanda spikerlik ile sunuculuk ile ilgili derslerde öğretmenlik yapmaktadır.

Kanal D, Star TV ve Show Tv’de programlar yaptı. Uzun yıllar TRT’de calıştıktan sonra NTV’de spikerliğe başladı ve aynı sene “DİALOG BAŞARI ÖDÜLÜ”ne layık görüldü. NTV, Cine 5, KANAL 1, Kanal Türk  Ana Haber bültenlerini sundu.

 

Ekin Olcayto
Ekin Olcayto

2008-2016 yılları arasındaysa başarıyla Kanaltürk Ana Haber Spikerliği’ni sürdürdü.

2016 yılında CNN Türk’de aktüel konuların ele alındığı “Bazı Şeyler” adlı sohbet-tartışma programını hazırlayıp sundu.

2018’den itibaren Haber Global’de çalışıyor. İlk olarak “Sanat Durağı” programını sundu.

Sunucu Ekin Olcayto
Sunucu Ekin Olcayto

Şu an için ise Cuma 01.00’de, Cumartesi 00.00’da dünden bugüne insanlığın merak ettiği tüm soruların yanıt bulduğu “Başka Şeyler” programı ile Haber Global’de izleyiciyle buluşuyor.

Ayrıca “Dialog Anlatım ve İletişim Okulu“nda eğitmenlik yaparak 25 yıllık deneyimini öğrencileriyle paylaşıyor.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın