Ekmeleddin İhsanoğlu Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Ekmeleddin İhsanoğlu Kimdir Nereli?

2014 yılında yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminde MHP ile Chp’nin ortak çatı adayı olarak tanıma şansı bulduğumuz siyasetçi Ekmeleddin İhsanoğlu kimdir nereli?

Ekmeleddin İhsanoğlu Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Ekmeleddin İhsanoğlu 1943 tarihinde Kahire’de dünyaya gelmiştir.Aslen Yozgatlıdır.Baba adı İhsan, Anne adı ise Seniyedir.Babası 1924 tarihinde eğitim görmek için Mısır’a giderek orada kalmaya başlamış ve 1951 tarihinde Şems Üniversitesi Şarkiyat Bölümü Türk Dili Edebiyat Kürsüsünü kurmuştur.

Ekmeleddin İhsanoğlu Liseyi Mısır’da okumuş ve Şems Üniversitesi’nde Üniversiteyi bitirmiştir.Öğrenci olduğu dönemlerde Kütüphanede Türkçe ile ilgili bir takım çalışmalar yaptı.1966 tarihinde Üniversite bitimi sonrası El-Ezher Üniversitesine giriş yaptı.Yüksek Lisansını burada yapıp bitirdi.Ünlü yazarlarımızın eserlerini Arapça’ya çevirdi ve bu sayede Türk Kültürünü araplara tanıtmış oldu.1970 tarihinde Türk yazarlarının hikayelerini konu alan bir yazı hazırlamıştır.

1970 senesinde Türkiye’ye gitme kararı aldı ve Ankara Üniversitesi’nde çalıştı.1972 tarihinde Eczacılık mesleğini yapan Füsun Bilgiç ile evlenme kararı aldı.Halen Füsun hanım ile evli olan Siyasetçinin 3 çocuğu vardır.1974 tarihinde Ankara Üniversitesi Fen Fakültesinde doktora yapmıştır.

1980 tarihinde İstanbul’da kurulmuş İslam Tarihi ve Araştırma merkezinde başkanlık görevini aldı.Bu görevde tam 25 sene durma başarısı gösterdi.

1984 tarihinde İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi’ne girdi ve Profesörlük Ünvanına erişti.Aynı üniversitede Bilim Tarihi Anabilim dalının kurucuğunu yaptı.

2015 tarihinin Haziran ayı içersinde yapılmış 2015 Genel Seçimlerinde Mhp’nin İstanbul Milletvekili adayı olmuş ve yapılan seçimler sonrasında Meclise gelmeye hak kazanarak MHP Milletvekili olmuştur.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.