Ekrem İmamoğlu kimdir? aslen nereli?

Ekrem İmamoğlu Kimdir?

Cumhuriyet Halk Partisi’nin İstanbul B.B adayı olarak kendisini göstermesinden sonra, Türk siyasetinde öne çıkan siyasetçilerden biri olmayı başarmış Ekrem İmamoğlu ile ilgili ayrıntıları bu konumuzda inceleyebilirsiniz.

Ekrem İmamoğlu Kimdir? Aslen Nereli ve Kaç Yaşında?

Ülkemizin Karadeniz bölgesinin doğusunda yer alan Trabzon şehrinde, takvimler 4 Haziran 1970 tarihini gösterdiğinde hayata merhaba diyen Ekrem İmamoğlu, lise eğitimini Trabzon Lisesi’nde aldıktan sonra İstanbul Üniversitesi’nde İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun oldu.Daha sonra yüksek lisansını da aynı okulun insan kaynakları ve yönetimi dalında yapmış isim ardından çalışmaya başlamıştır.

Aslen de Trabzonlu olan İmamoğlu, 1992 senesinde ailesinin sahip olduğu bir şirkette, yönetim kurulu başkanı olarak görev yapmaya başlamış ve bazı futbol takımlarında da yöneticilik görevlerinde bulunmuştur.2014 senesinde ise; İstanbul’un Beylikdüzü ilçesine belediye başkanı olarak seçilmiştir.

Ekrem İmamoğlu Evli mi? Evet evlidir ve eşinin ismi de Dilek İmamoğlu’dur.1995 yılında evlenmiş olan çiftin 3 tane çocuğu bulunmaktadır.

İmamoğlu, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde İ.B.B belediye başkan adayı olmuştur.Seçimlerin neticesinde kazanan olmuş fakat, YSK’ya yapılan itirazların ardından seçim yenilenmesi kararı çıkmıştır.

23 Haziran 2019 tarihinde seçimler yenilenmiş ve İmamoğlu oyunu ciddi şekilde arttırmış ve seçimi büyük bir farkla kazanmıştır.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir