Emel Müftüoğlu kimdir, nereli, Emel Müftüoğlu kaç yaşında, Emel Müftüoğlu evli mi, kızı kimdir?

Emel Müftüoğlu Kimdir, Biyografisi, Kaç Yaşında, Nereli?

Şarkılar Bizi Söyler programının konuklarından Emel Müftüoğlu’nun biyografisini hazırladık. Emel Müftüoğlu hakkında merak edilenleri yazımızda bulabilirsiniz. Peki Emel Müftüoğlu kimdir, nereli, Emel Müftüoğlu kaç yaşında, Emel Müftüoğlu evli mi, kızı kimdir? İşte Emel Müftüoğlu hakkında detaylar.

Emel Müftüoğlu Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Emel Müftüoğlu 14 Ekim 1961 tarihinde dünyaya gelmiştir. Emel Müftüoğlu’nun doğum yeri İzmir’dir. Afyonkarahisarlı bir baba ve Artvinli bir annenin kızıdır. Babasının asker olmasından dolayı ilk ve ortaöğrenimini farklı şehirlerde tamamladı. Ünlü olmadan önce, uzun bir dönem Afyonkarahisar TEK görevlisi olarak çalıştı.

Bu içerik KimdirKim.com ekibi tarafından hazırlanmıştır.

1985 senesinde Güneş gazetesinin düzenlediği müzik yarışmasında birinci olarak müzik hayatına adım attı. Aynı yarışmada ikincilik alan Erdal Çelik’le bir ikili oluşturma kararı aldı. Emel-Erdal ikilisi, Atilla Özdemiroğlu’nun kurduğu ART’den 1985 senesinde “Öyle Bir Aşk” ve 1988 senesinde de “Alaturka Benim Canım” isimli iki albüm çıkardı. Ardından kariyerine solo olarak devam etmiştir. Karlar Düşer, Faka Bastın, Emel’ce, Ruhun Duymaz, Bana Özel, Mucize, Arabesk, Çok Ayıp ve Emel ile Yeniden albümlerini çıkarmıştır.

visum china
visum china

Şarkıcılıkla beraber oyunculuk kariyerini de devam ettiren Emel Müftüoğlu ilk kez Şen Dullar adlı bir dizide rol aldı. Ardından bir Sinan Çetin filmi olan Bay E’de oynadı. 2003 yılında Talat Bulut, Rojda Demirer ve Yunus Günçe ile beraber rol aldığı Aşk Olsun dizisi de oldukça beğenildi. Müftüoğlu aynı zamanda televizyon ekranlarında çok sayıda program da yaptı. Ünlü isim Son Ağa adlı dizide rol aldıktan sonra son olarak Çocuklar Duymasın dizisinde oynadı.

Emel Müftüoğlu Evli mi?

Emel Müftüoğlu bir dönem Oğuz Müftüoğlu ile evlilik yaptı. Şarkıcı Çağrı Müftüoğlu Emel Müftüoğlu’nun kızıdır.

Emel Müftüoğlu hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir