Emin Alper kimdir? aslen nereli ve kaç yaşında?

Emin Alper Kimdir?

Bu zamana kadar çoğunlukla film projelerinin yönetmenliğini yapmış ve bu yönettiği filmler sayesinde çeşitli ödüller almış ünlü yönetmen Emin Alper ile ilgili ayrıntıları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Emin Alper Kimdir? Aslen Nereli ve Kaç Yaşında?

13 Ağustos 1974 tarihinde Karaman’ın Ermenek ilçesinde hayata gözlerini açan Emin Alper, aslen de Karamanlı olan bir yönetmendir.İlkokul ve ortaokul eğitimlerini memleketi olan Karaman’da tamamlamış olan ünlü isim, liseyi ise Ankara Fen Lisesi’nde okumuştur.Lisenin ardından Üniversite sınavına katılmış ve İktisat Bölümü’nde okuyarak bu bölümü başarıyla bitirmiştir.

Ortaokul son sınıfla birlikte tiyatro ile ilgilenmeye başlamış olan ünlü yönetmen, Üniversite yıllarında ise Tiyatro Grubu içerisinde yer almış ve çeşitli tiyatro oyunları içinde roller almıştır.Aynı yıllar içerisinde 2-3 arkadaşı ile beraber “Görüntü” adında bir dergi çıkarmış olan Emin Alper, ünlü yönetmenleri davet edip, söyleşiler düzenlemiştir.

2005 tarihinde ilk filmi olan “Mektup” isimli filmi çekmiş olan isim, ardından kısa sürede yeni filmlerin yönetmenliğini yapmış ve Berlin Film Festivali tarafından kendisine ödül verilmiştir.kimdirkim.com Memleketi Karaman Ermenek’te iki ailenin konusunu alan filmle beraber daha fazla tanınan ünlü yönetmen bir yandan ise çeşitli dersler vermeye devam etmektedir.

Emin Alper Yönettiği Filmler ve Diziler

– Tepenin Ardı
– Abluka
– Kız Kardeşler
– Alef (Dizi)

Paramı Biriktirme Programı - Monay...

Monay, para biriktirme uygulaması, para yönetimi
Monay
Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan MONAY'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir