Emine Ülker Tarhan Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Emine Ülker Tarhan Kimdir?

Cumhuriyet Halk Partisi’nde bir süre kadar Milletvekili olarak bulunmuş daha sonra Chp’den ayrılarak Anadolu Partisini kurmuş siyasetçi Emine Ülker Tarhan Kimdir?

Emine Ülker Tarhan Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Emine Ülker Tarhan 29 Kasım 1963 Mersin Tarsus doğumludur.Babasının ismi Ali annesi ise Halisedir.Lise okuduğu sıralarda hem basketbol hem de hentbol lisanslarına sahip bir oyuncuydu.1981 tarihinde Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesine başlamış ve 1986 tarihinde bu okulu bitirmiştir.

Okulu’nun bitiminin ardından Avukatlık yapmaya başlamış 1994 tarihinde İse Yargıçlığa başlayarak birçok yerde görevine devam etmiştir.2001-2011 tarihleri arasında Yargıtay 4. Ceza Dairesinde görev aldı.2006 tarihinde Yargıçlar ve Savcılar Birliği’nin kurucu üyelerinden biri oldu.2009-2011 seneleri arasında Yargıçlar ve Savcılar Birliği başkanı olarak görev aldı.2011 senesinde Siyasette bulunmak için görevinden istifa etmiştir.

2011 genel seçimlerine katıldı ve TBMM 24. Dönem CHP Ankara Milletvekili oldu.29 Haziran 2011 senesinde ise CHP Grup Başkanvekili seçildi.Motorsiklet sürmeyi çok seven Siyasetçi aynı zamanda 1973 model Vosvos araca sahip.

Siyasetci Tarhan evlidir kendisi Üniversite okuduğu sırada tanışmış olduğu Mehmet Umur Tarhan ile 1983 senesinde evlenmiştir.Tuğçe ile Alaz adında çocukları vardır.

2014 senesi Kasım Ayında Anadolu partisini kurmuştur.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir