Emre Altuğ Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Emre Altuğ Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Türkiye sanatçıları arasında son derece önemli bir kişi olan aynı zamanda bir çok dizide geçmiş dönemlerde oynamış Yakışıklılığınla her zaman konuşulan ünlü isim Emre Altuğ kimdir kaç yaşında boyu kaç? sanatçının tüm özgeçmişi ile ilgili ayrıntılar.

Emre Altuğ Kimdir Kaç Yaşında Nerelidir?

Emre Altuğ 14.04.1970 senesinde İstanbul’da hayata gözlerini açmış bir isimdir.46 yaşında bulunan sanatçının çocukluk zamanları İstanbul’da geçmiş ve Kemal Çağlar İlköğretim Okulunu tamamlamıştır.İlköğretimden sonra lise ardından ise İstanbul Devlet Konservatuarı’na yazılmıştır.Burada tiyatro bölümünü bitirmiş olan sanatçı Ortaokul yıllarından itibaren tiyatro ile ilgilenmiştir.Boyu 1,74’dür.

90’lı senelerden itibaren Türkiye’de tanınmış ve en önemli sanatçılardan olan Sezen Aksu, Sertab Erener başta olmak üzere çeşitli sanatçıların vokalliğini yapmıştır.Vokallik yaparken bir yandan ise tiyatro ile ilgilenmiş ve Haldun Dormen’de tiyatro oyunlarında oynamıştır.

Emre Altuğ Tiyatro oyunlarını sürdürmeye devam ederken bir yandan ise müziğe daha fazla zaman ayırmaya başlamıştır.1998 senesinde ilk albümünü çıkaran sanatçı bu albümünü 2 senelik yoğun bir hazırlığın ardından çıkartmıştır.Albümünün tutulmasının ardından toplam 100 civarı yerde bir takım konserlere gitti.Silopi’de konser düzenlemiş olan ilk sanatçı oldu.

Albümünün güzel rakamlarla beraber tutulması sanatçıyı oldukça mutlu etmiş ve albüm sonrasında oyunculuğu televizyon ekranlarına taşımıştır.Asansör ismindeki filmde oynamıştır.Bir dönemin sevilen filmlerinin tekrar çekim yapılıp gösterilmesi projesine katılmış olan sanatçı bu nedenle bazı filmlerde rolller almıştır.

2001 senesinde Her T.C Vatandaşının görevi olan Askerlik hizmetinizi gerçekleştirmiş ve askerliğini Zonguldak ilimizde gerçekleştirmiştir.2003 senesinde 2. kez albüm çıkartmış ve Sıcak adını vermiş olduğu bu albümü çıkartmıştır.Bu albümün 1 yıl sonrasında ise 3. albümünü çıkartmıştır.Bu zamana kadar toplam 5 albüm çıkartmıştır.

emre-altug-biyografisi

Emre Altuğ Evli mi? 2008 senesinde Türkiye’nin en güzel mankenlerinden olan Çağla Şikel hanımefendi ile evlenmiş ve 2015’de ise evliliklerini bitirerek ayrılmışlardır.İki tane çocukları vardır ve ikiside erkektir.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın