Emre Altuğ Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Emre Altuğ Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Türkiye sanatçıları arasında son derece önemli bir kişi olan aynı zamanda bir çok dizide geçmiş dönemlerde oynamış ve yakışıklılığı ile de her zaman konuşulan ünlü isim Emre Altuğ kimdir kaç yaşında boyu kaç? sanatçının tüm özgeçmişi ile ilgili ayrıntılar.

Emre Altuğ Kimdir? Biyografisi

14 Nisan 1970 tarihinde İstanbul’da hayata merhaba diyen Emre Altuğ, 1.74 metre boyunda, 70 kilo ve Koç burcudur.Eğitim hayatına Kemal Çağlar İlköğretim Okulu’nda başlamış olan isim ardından ise İstanbul Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur.

Müzik yaşamına 1990’lı yıllarda Sezen Aksu ve Sertab Erener’e vokalistlik yaparak başlamış olan yakışıklı sanatçı, aynı anda tiyatro ile de ilgilenmeye devam etmiş ve Haldun Dormen Tiyatrosu içinde bazı oyunlarda roller almıştır.

1999 tarihinde “İbret-i Alem” isimli ilk albümünü Topkapı Müzik etiketi ile çıkartarak müzik piyasasına güzel bir giriş gerçekleştiren Emre Altuğ, İlk albümünden sonra Türkiye’nin çeşitli noktalarında konserler vermiştir.Ayrıca ünlü sanatçı, Şırnak Silopi’de konser vermiş olan ilk sanatçıdır.

2001 tarihinde her Türk vatandaşı gibi askerlik görevini yapmış olan isim, 2003 tarihinde ise Dokuz Sekiz Müzik etiketiyle “Sıcak” isimli bir albüm daha çıkarmıştır.kimdirkim.com bu sanatçının ikinci solo albümü olmuştur.Bu albümden 1 yıl sonra ise “Dudaktan Dudağa” isimli üçüncü albümü raflarda yerini almıştır.

2005 yılında “Sensiz Olmuyor” isimli dördüncü albümünü çıkartan ünlü isim, ardından ise sırasıyla 2007 yılında “Kişiye Özel” ve 2011 tarihinde “Zil” isimli albümler çıkarmıştır.

Emre Altuğ Evli mi? Ünlü sanatçı bekardır.2008 tarihinde Türkiye’nin güzel isimlerinden biri olan Çağla Şikel ile evlenmiş olan ünlü sanatçı, 2015 tarihinde ise karşıklı anlaşarak evliliklerine nokta koymuştur.Çiftin bu evlilikten 2 tane erkek cocukları vardır.

Son dönemlerde genellikle tekli parçalar çıkarmış olan yakışıklı sanatçı, bir yandan ise sunuculuk yaparak karşımıza çıkmaktadır.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir