Emre Kılınç Kimdir?

Emre Kılınç Kimdir?

Süper Lig’te sergilediği başarılı futbol ile 4 büyük takımın ilgisini çekmiş ve çok sayıda spor yorumcusundan da övdüğü bir futbolcu olan Emre Kılınç kimdir? futbolculuk kariyerinde en güzel dönemlerini geçiren ismin bilgileri.

Emre Kılınç Hayatı

23 Ağustos 1994 tarihinde Sakarya’da doğan Emre Kılınç, 1.74 metre boyunda, 58 kilo ve Başak burcudur.İlk olarak okul takımı ve çeşitli amatör takımlarda futbol oynayan isim ardından Boluspor alt yapısına yazılmış ve Boluspor altyapısı ile birlikte kendini geliştirip hocalarının yüzünü kara çıkarmamıştır.

Boluspor Minik takımının ardından zamanla U-21 takımına yükselen isim, başarılı geçen sezon ile birlikte Teknik heyetin isteği üzerine A takıma dahil edildi.Boluspor ile birlikte Profesyonel kariyerinin ilk imzasını atan isim 2012 sezonuyla birlikte Boluspor A takım formasıyla sahaya çıkarak toplam 5 resmi maçta forma giydi.

2013 sezonuyla birlikte takıma giderek adapte olmaya başlayan Emre Kılınç, ilk senesinin aksine birçok maçta forma giymeye başladı ve iyi bir sezon geçirdi.2014 tarihinde artık takımın göze batan isimleri arasında gösterilen ünlü futbolcu yavaş yavaş çeşitli takımlardan transfer teklifleri aldı.Hem 2015 hem de 2016 sezonunda da Boluspor forması giymeyi sürdüren isim 2017 tarihinde Boluspor takımından Sivasspor takımına transfer oldu.

İlk Milli Takım kariyerine 2012 tarihinde başlayan isim Milli Takımımızın U-19 takımında forma giydi ve ilk sezon 2 maç forma giyme şansı elde etti.Kimdirkim.com 2014 tarihinde U-20’de oynayan isim, aynı tarihte U-21 takımında yer aldı.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın