Emre Kızılırmak Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Emre Kızılırmak Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

İlk defa Aşk Bir Hayal Dizisi’nin başrolünde oynayarak kendini tanıtma şansı bulmuş dizinin yakışıklı Teğmenini canlandırmış Emre Kızılırmak kimdir kaç yaşında nerelidir?

Emre Kızılırmak Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Emre Kızılırmak, 1983 tarihinde Ankara’da hayata gelmiş bir isimdir.Bir tane abisi bulunan Oyuncunun abisi Askerdir.Babası ile Annesi ikiside Öğretmen emeklisidir.Bir yaşındayken ailesinle beraber İzmir’e gitmişler ve ilköğrenime Tire’de başlamış ve liseden mezun olana kadar İzmir’de yaşamıştır.Boyunun diğer çocuklara oranla daha uzun olması sebebinle Basketbol ile çok küçük yaşlarda ilgilenmiş 6-7 yaşlarındayken basketbol oynamaya başlamıştır.

Emre Kızılırmak Boyu Kaç? Basketbola küçük yaşta başlayan bir kişinin boyunuda tabiki merak ediyorsunuzdur.Oyuncunun Boyu 1.93’dür.Basketbol oynadığı yıllarda İzmirspor, Dsi ve Tuborg gibi takımlarda basketbol oynamıştır.Ortaokul okuduğu senelerde Şan eğitimi görmüş fakat sınavlara girmemiştir.

Emre Kızılırmak sadece basket değil aynı zamanda oyunculuk ilede ilgilendi.Okulun belli tiyatrolarında oynama şansı yakaladı.Okullar kapandığı vakitlerde genelde çalıştı.Barmenlik yaptı, Otellerde çalıştı birçok farklı sektörde yaz tatilini çalışarak geçirdi.Lise’den sonra sınava girdi ve Üniversiteyi kazanamadı ardından ikinci senesinde tekrar sınava girdi ve istemiş olduğu Üniversite olan Eskişehir Anadolu Üniversitesi Spor Yüksekokulu’nu kazandı.Ardından Erasmus programı ile beraber 1 yıl kadar Slovenya’ya gitti.Birçok Avrupa Şehrini gezdi ve Türkiye’yi birçok kişiye tanıtmış oldu.

2007 tarihinde okumuş olduğu Üniversite’ye tekrar geri dönüş yaptı ve Birçok defa İstanbul’a gidip orada Basketbol antrenörlüğü yaptı.Best Model Türkiye yarışmasına katıldı ve bu yarışmada ikinci oldu.Ardından 2008 tarihinde 50 ülkenin katılmış olduğu Güney Korede yapılan yarışmaya katıldı ve burada Türkiye’yi güzel bir biçimde tepsil edip Podyum modellerinden biri oldu.

Modellikteki başarısından sonra Türker İnanoğlu’nun yapımcılığını yapmış olduğu Aşk Bir Hayal dizisi başrol teklifi aldı ve bu teklifi değerlendirip bu dizide oynamaya başladı.Çekimler yapıldığı zamanlarda Kadir Has Üniversitesi’nde İleri Oyunculuk Eğitimi aldı.

Bu diziden sonra Dedektif Memoli adındaki dizide oynamaya başladı fakat Kanal bir süre sonra kapandığı için bu dizi çok erken bir şekilde bitmiş oldu.Hayatında kısa bir boşluk oluştu bu dizinin ardından ve bu boşluğu iyi değerlendirip 2009 tarihinden beri sevgilisi olan Sevda Bayraktar ile o sene evlenmiş oldu.Evlenmesinden bir süre sonra Atlılar adındaki dizide oynamak için bir süre kadar çekimlerin yapıldığı Sofya’ya gitmiş ve orada bir süre kalmıştır.Birkaç bölümü çekilmiş olan dizi yayınlanmadan diziden vazgeçilmiştir.

emre-kizilirmak-biyografisi

Emre Kızılırmak Oynadığı Diziler ve Filmler

2009-2010 – Aşk Bir Hayal(Altay)
2011 – Dedektif Memoli
2012 – Atlılar
2013 – Peri Masalı
2013-2014 – Kara Para Aşk
2015 – Bir Deniz Hikayesi

Emre Kızılırmak kimdir, yaşı, biyografisi ile ilgili çok detaylı bilgileri sizlerle paylaşmış olduk.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın