Ercan Saatçi kimdir, nereli, Ercan Saatçi kaç yaşında, Ercan Saatçi evli mi, Ercan Saatçi ne iş yapıyor?

Ercan Saatçi Kimdir, Biyografisi, Kaç Yaşında, Nereli?

Kanal D ekranlarının sevilen müzik programı Şarkılar Bizi Söyler’e her hafta önemli isimler konuk olmaktadır. Bu haftanın konuklarından biri Ercan Saatçi oldu. Peki Ercan Saatçi kimdir, nereli, Ercan Saatçi kaç yaşında, Ercan Saatçi evli mi, Ercan Saatçi ne iş yapıyor? İşte Ercan Saatçi hakkında detaylar.

Ercan Saatçi Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Ercan Saatçi 13 Mart 1968 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Aslen Bayburtlu’dur. İlkokulu Üsküdar Zeynep Kamil İlkokulu’nda, orta ve lise eğitimini Haydarpaşa Lisesi’nde tamamladı. İlk ve ortaokul yıllarında mandolin, akordeon ve Türk Halk oyunları dersleri aldı. Lise yıllarında ise keman dersleri aldı. Okulun müzik grubunu kurdu ve çeşitli liselerarası müzik yarışmalarına katıldı. 1985 senesinde Ercan-Yavuz-Vahe adında bir grup kurdu. Bu grupta katıldığı yarışmalarda çeşitli ödüller aldı.

Bu içerik KimdirKim.com ekibi tarafından hazırlanmıştır.

1988 senesinde lisedeki okul arkadaşı ile yaptıkları “I Will Cry” adlı şarkı ile “Hey” dergisinin yarışmasını kazandı. 1988 senesinde İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı Kontrbas Bölümü öğrencisiyken TRT Eurovision finallerine katılmaya hak kazandı. 1988 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde yapılan üniversiteler arası müzik yarışmasında “Her Name Is N.G.” isimli şarkısı ile kazandı. 1990 senesinde “Grup Vitamin” adında bir grup kurdu, “Bol Vitamin” adında bir albüm yaptı; ardından iki kez Altın Güvercin yarışmasına katıldı. Bir birincilik ve bir de ikincilik kazandı, dört kez Hürriyet Altın Kelebek ödülü, iki kez Hey Dergisi ödülü ve ayrıca birçok kez birçok TV ve radyonun seçtiği yılın şarkısı, yılın şarkı sözü ve yılın grubu ödülünü aldı.

1991 senesinde Ufuk Yıldırım‘la birlikte Grup Vitamin’den ayrıldı ve “Uf-Er” grubunu kurdu. 1991 senesinin sonlarına doğru üç tane üniversite öğrencisi (İzel Çeliköz, Çelik Erişçi, Ercan Saatçi), Ajda Pekkan‘la Almanya’ya ön grup olarak turneye çıktı. Hiçbir beklentileri olmadığı halde üç genç, ülkelerine döndüklerinde bir anda ünlü oldu. 1991 senesinde İzel Çeliköz ve Çelik Erişçi ile bir araya gelerek “İzel, Çelik, Ercan” adını verdikleri toplulukla “Özledim” adlı başarılı bir albüme imza attılar. Ardından 1992 senesinde gruptan Çelik ayrıldı. 1993 yılında İzel-Ercan olarak “İşte Yeniden” albümünü yaptı.

Ayrıca Uf-Er olarak 1992 senesinde “Vitamin Değil Şifa Niyetine” ve 1994 senesinde “Ebabil Bir Kuştur” albümlerini yaptı. 1995 senesinde ilk solo albümünü “Sayenizde” adıyla çıkardı. 1996 senesinde “Tam 14 Saat Oldu” teklisi, 1999 senesinde “Manşet” adlı albümünü yaptı. 1999 senesinde Foça’daki 7. Jandarma Komando Alay Komutanlığı’nda er olarak askerliğini yaptı.

Ercan Saatçi “Rec by Saatchi” adında kendi müzik şirketini kurmuştur. 1000’e yakın şarkı sözü 400’ü aşkın beste ve düzenleme yaptı. Hürriyet gazetesinde yazarlık ve spor koordinatörlüğü yaptı.

Ercan Saatçi Evli mi?

Ercan Saatçi gazeteci Ertuğrul Özkök’ün kızı Gülümsün Özkök ile 1997 senesinde evlendi. 14 Ekim 2009 tarihinde boşandı. Zeynep Selin ve Sinan Ali adında iki çocuğu vardır.

Ercan Saatçi hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.