Erkan Oğur kimdir, nereli, Erkan Oğur kaç yaşında?

Erkan Oğur Kimdir, Biyografisi, Kaç Yaşında, Aslen Nereli?

Müzisyen Erkan Oğur hakkında bilgileri hazırladığımız içerikte bulabilirsiniz. Peki Erkan Oğur kimdir, nereli, Erkan Oğur kaç yaşında? İşte Erkan Oğur hakkında detaylar.

Erkan Oğur Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Mehmet Erkan Oğur 17 Nisan 1954 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Aslen Elazığlı’dır. Müziğe 5 yaşında keman, bağlama, cümbüş çalarak başladı. Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü ile başladığı üniversite hayatına Münih Üniversitesi Fizik Mühendisliği’nde okuyarak devam etmiştir. Müzisyen olmaya karar verdikten sonra eğitim görmek için Türkiye’ye dönmüş, İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Müzik Teorisi bölümünden mezun olmuştur.

Çalışmalarında ağırlıklı olarak kopuz ya da dede bağlama, ud, e-bow, perdesiz gitar, klasik gitar, elektro gitarı ve sesini kullanmıştır. Bunlar dışında birçok enstrümanı da albümlerinde başarılı bir şekilde çalmıştır. Gitar çalışında Jimi Hendrix’in bazı etkileri olmuştur. Telvin Trio ile birlikte çıkardığı Telvin albümünde doğaçlama caz denemeleri yapmıştır. Fretless albümü çıktığı yıl Avrupa’da yılın yaratıcı albümü seçilmiştir. Bir Ömürlük Misafir albümü olarak Türkiye’de daha sonra yayınlanmıştır.

Türk müziğine icracı ve yorumcu olarak önemli katkılar yapmıştır. 1976 yılında icat ettiği perdesiz gitar ile birlikte perdesiz bağlamayı da geliştiren kişi olarak dünya müzik literatüründe yerini almıştır. Oğur, 1984 yılında MFÖ grubunun Ele Güne Karşı Yapayalnız albümünde yer alan Güllerin İçinden şarkısına perdesiz gitarıyla eşlik etmiştir.

Erkan Oğur hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Paramı Biriktirme Programı - Monay...

Monay, para biriktirme uygulaması, para yönetimi
Monay
Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan MONAY'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir