Ersu Şaşma kimdir, nerelidir, Ersu Şaşma kaç yaşında, Ersu Şaşma başarıları

Ersu Şaşma Kimdir?

Sırıkla atlama kategorisinde ülkemizi temsil eden Ersu Şaşma hakkında merak edilenler. Ersu Şaşma kimdir, nerelidir, Ersu Şaşma kaç yaşında, Ersu Şaşma başarıları gibi sorularınızın cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Ersu Şaşma Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Ersu Şaşma kaç yaşında? Ersu Şaşma 30 Eylül 1999 tarihinde dünyaya gelmiştir. Ersu Şaşma’nın doğum yeri Mersin’dir. Ersu Şaşma ülkemizi atletizm branşında ve sırıkla atlama kategorisinde temsil etmektedir. Ersu Şaşma Fenerbahçe Spor Kulübü’nde kariyerini devam ettirmektedir.

Milli atletimiz, 2021 yılının ocak ayında İstanbul’da gerçekleştirilen Salon Olimpik Deneme Yarışları’nda sırıkla atlamada Ruhan Işım’ın 23 yıllık rekorunu ele geçirdi. Ersu, 5.71 atlayarak Işım’ın 1998’de ABD’nin Nevada eyaletindeki Reno kentinde yaptığı 5.70’lik rekoru kırmayı başardı. Ersu Şaşma, Türkiye Açık Saha Rekorları’nda gençler, U23 ve büyükler rekorunu, Türkiye Salon Rekorları’nda ise gençler, U23 ve büyükler rekorunu elinde bulunduruyor.

Ersu Şaşma kimdir, nerelidir, Ersu Şaşma kaç yaşında, Ersu Şaşma başarıları

Ersu Şaşma, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda erkekler sırıkla atlamada finale kalarak bunu başaran ilk Türk atlet oldu. Japonya’nın Tokyo şehrinde düzenlenen 32. Yaz Olimpiyat Oyunları’nın 8. gününde sırıkla atlama elemelerinde mücadele eden Ersu Şaşma, 5.65 metrelik derecesiyle adını en iyi 12 atlet arasına yazdırdı. Bu başarısı Ersu Şaşma’yı sırıkla atlamada olimpiyat finali gören ilk Türk atlet olarak tarihe geçirdi.

Ersu Şaşma  Başarıları

  • 2018 – Mersin’de Sıraklama Atlama kategorisinde 5.20 metre derece yapmıştır.
  • 2018 – İstanbul’da Sıraklama Atlama kategorisinde 5.06 metre derece yapmıştır.
  • 2020 – Bursa’da Sıraklama Atlama kategorisinde 5.52 metre derece yapmıştır.
  • 2021 – İstanbul’da Sıraklama Atlama kategorisinde 5.72 metre derece yapmıştır.

Ersu Şaşma ile ilgili güzel yorumlarınızı bekliyoruz. 🙂

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.