Ertuğrul Sağlam Kimdir Biyografisi

Ertuğrul Sağlam Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Efendi kişiliği aynı zamanda hem Futbol hemde futbol sonrası Teknik adamlığındaki başarı ile Spor camiasının sevilen ismi Ertuğrul Sağlam Kimdir nereli kaç yaşında?

Ertuğrul Sağlam Kimdir Biyografisi

[saritext]Ertuğrul Sağlam kimdir[/saritext] 19 Kasım 1969 yılında Zonguldak Ereğli’de doğmuştur.Lise öğrenimini Ereğli’de bitirmiştir.1979 ile 1985 tarihleri arasında Ereğli Demirspor takımının alt yapısında oynamıştır.Liseyi bitirdikten sonra Üniversite okumak için İstanbul’a gitmiş ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nde üniversiteye başlamıştır.Üniversite eğitimi devam ederken futbolla daha çok ilgilenmeye başlamış ve Fenerbahçe Genç takımına giriş yapmıştır.Üniversite bittikten sonra Spor Akademisi’ne kayıt olmuş ve orayıda bitirmiştir.1986 tarihinde Gaziantespor takımında profesyonel olarak futbol oynayıp bu takımın formasını giymeye başladı.İlk defa 1. ligte bu takımda oynamıştır.

2 Sene kadar Gaziantespor forması giydikten sonra 1988 tarihinde Samsunspor takımına transferi gerçekleşti.Samsunsporda toplam 6 sene futbol oynadı ve 138 maça çıktı.138 maç içersinde toplam 42 defa gol atmıştır.Özellikle Samsunspor takımında oynadığı süre boyunca çok başarıya imza attı ve 4 büyük takımın ilgisini çekti ve 1994-1995 tarihinde Beşiktaş takımı ile anlaşarak o takıma transferi gerçekleşti.

Ertuğrul Sağlam Beşiktaş takımında Forvet mevkisinde oynamıştır.167 maça Beşiktaş forması ile çıkan golcü futbolcu 103 defa gol attı ve Efsane futbolculardan biri oldu.Futbolu bırakmadan önce 2000-2003 tarihinde tekrar Samsunspor takımına transfer olup burada 75 defa maça çıkıp 21 defa gol attı.2003 tarihinde futbol yaşantısını bitirdi.

visum china
visum china

Sadece Lig maçları değil A Milli Takım maçlarındada başarılı bir kariyeri bulunan Ertuğrul Sağlam 1986 tarihinde 16 Yaş Altı Milli Takımda, 1987-1988 tarihinde 18 Yaş Altı, 1991 tarihinde 21 yaş altında ve 1993-1997 tarihinde arasında Türkiye A Milli takımımızın formasını giydi.Milli Takım formasınla 30 maça çıkıp 11 defa fileleri havalandırıp bizlere sevinç yaşattı.

Futbolculuktaki başarılı kariyerini Teknik Direktör olarak sürdüren başarılı Sporcu 2003-2004 tarihinde Samsunspor takımını çalıştırmaya başladı.Bu sezon içersinde Samsunspor takımı ile TSYD kupasını kazanmıştır.O Yıllarda Kulüp içersinde bir takım problemler yaşanması dolayısıyla sezon bitiminin ardından görevi bıraktı.

Samsunspor’u bıraktıktan sonra Ligten Düşmeme mücadelesi veren Kayserispor takımının başına geçti.Bu takımda güzel başarılara imza attı ve takım lig üçüncüsü oldu.Tarihinde ilk kez Avrupa Turnuvalarına Kayserispor takımı çıkma şansını bu dönem bulmuştur.

Kayserispor’da başarılı sezonların ardından 2007-2008 tarihinde Beşiktaş takımının başına geçti.2009 tarihinde ise Bursaspor teknik direktörü olarak göreve başladı.2009-2010 sezonunda Bursaspor tarihinin en başarılı sezonunu geçirdi ve ilk defa 4 Büyük takımda bir takımın Şampiyon olması Ertuğrul Sağlam Teknik direktörlüğü ile gerçekleşti.

En Son Eskişehirspor takımının başında bulunmuş olan Teknik Adam daha sonra ise görevinden istifa etmiştir.

Ertuğrul Sağlam kimdir biyografisini paylaşmış olduğumuz yazımızın burada bitiriyoruz.Başarılı Hoca bakalım yeni sezonda hangi takımın başında olacak?

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir