Esra Akkaya kimdir, Esra Akkaya nereli, Esra Akkaya'nın hayatı, biyografisi, Esra Akkaya kaç yaşında

Esra Akkaya Kimdir? Esra Akkaya Hayatı, Kaç Yaşında, Nereli?

Star Tv’de yayınlanan Ömer dizisinde Hülya adlı karakteri oynayan Esra Akkaya kimdir, Esra Akkaya nereli, Esra Akkaya’nın hayatı, biyografisi, Esra Akkaya kaç yaşında? İşte Esra Akkaya hakkında detaylar.

Esra Akkaya Kimdir?

Esra Akkaya 1970 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu. Oyuncu Sarp ve Kaya Akkaya ile kardeştir.

Esra Akkaya Oyunculuk Kariyeri

Mahallenin Muhtarları dizisinde oynadığı “Şirin” rolüyle geniş kitlelerce tanınmayı başaran Akkaya, 1983 yılında Tevfik Gelenbe Tiyatrosu’yla sanat hayatına atıldı. 1988 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarından mezun olan sanatçı, öğrenimi sırasında İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda “Büyük Miras” adlı oyunda rol aldı. Bakırköy Belediye Tiyatrosu’nun “Bedava mı Sandın” ve “Prometheus” adlı oyunlarında çalıştı. Antalya Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünde de çalışan Akkaya, tiyatro dışında çeşitli TV dizileri ve filmlerde rol aldı.

1994 yılında yazmış olduğu “Bu Masal Bizim” adlı çocuk oyunu Akdeniz Kültürleri Vakfınca sahnelendi. 2010 yılında kardeşleri Kaya Akkaya ve Sarp Akkaya ile beraber AKKAdemi Tiyatro’yu kurmuşlardır.

visum china
visum china

Esra Akkaya Evli mi?

1999-2000 yılları arasında oyuncu Yetkin Dikinciler’le bir evlilik yapmıştır. 2008 yılında iş insanı Harun Uygural ile nikâh masasına oturdu, ancak çift 2016 yılında boşandı. Akkaya, Etiyopya’dan bir çocuğu evlat edinmiştir.

Esra Akkaya hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir