Esra Şencebe Kimdir?

Esra Şencebe Kimdir?

Küçük yaşlarda başlamış olduğu Basketbol kariyerinde önemli başarılara imza atmış, hem güzel hemde gayet başarılı bir sporcu olan Esra Şencebe kimdir? bu önemli sporcu ile ilgili açmış olduğumuz bu konuda Basketbolcu isim ile ilgili bilgileri öğrenebileceksiniz.

Esra Şencebe Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Basketbolcu sporculardan Esra Şencebe, 21.12.1981’li olan uzun yıllardır basketbol takımlarında mücadele eden bir isimdir.Malatyalı olan sporcu 13 yaşındayken basketbola başlamış ve o yaşlardan bu yaşlara kadar bir çok takımda yer almıştır.Boyu 1.70 olan isim basketbola Eskişehirdeyken başlamıştır.

13 Yaşındayken anne ve babasına sporla ilgilenmek istediğini söylemiş annesi ve babası ise onu Voleybola yazdırarak spor yapmasını sağlamıştır.Voleybola başlamasınla beraber bir süre sonra sıkılması bir olmuştur.Ardından Voleybol’dan Basketbol’a geçmiş ve Basketbolu çok severek basketbol oynamaya başlamıştır.

Eskişehir’de Anadolu Üniversitesi ile beraber Basketbol oyunculuğunda yer alan isim ardından ise Galatasaray’ın Altyapısına geçiş yapmıştır.Burada iyi bir şekilde kendini geliştirip göstermiş ve çok sayıda takımın izlemiş olduğu bir basketbolcu olmuştur.Yaklaşık olarak 10 yıldan daha fazla süredir ailesinden ayrı yaşayan sporcunun ailesi ise İzmir’de yaşamaktadır.

1999 tarihinde Erdemir Ereğli takımında oynayan başarılı sporcu 2000 tarihinde ise İstanbul Üniversitesinin takımında yer almıştır.2003 sezonuyla beraber Fenerbahçe takımına transfer olmuş ve 3 sezon boyunca burada oynamıştır.3 Sezon içerisinde Fenerbahçe takımı ile beraber bir tane Türkiye Kupası ve iki tane Lig şampiyonluğu sevincini tatmıştır.

Esra Şencebe Fenerbahçe’de yaşamış olduğu güzel kariyerini Galatasaray takımında da sürdürmüş ve toplam iki defa Galatasaray takımı ile beraber Avrupa Kupası Şampiyonluğu alan kadroda yer almıştır.2014’de Basketbolu bırakan sporcu ardından tekrar Basketbola dönme kararı almış ve Foça takımında oynayarak Basketbola kaldığı yerden devam etmiştir.

Hobileri içinde en çok çoğu bayan gibi Alışverişten hoşlanan sporcu ayrıca sinemada film izlemeyide seviyor.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın