Esra Yıldız Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Esra Yıldız Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Sunuculuk mesleğinle ilgili önemli kurslara katılmış ardındanda televizyonlarda Programlar hazırlayıp, haber sunmaya başlamış Güzel Sunuculardan Esra Yıldız kimdir kaç yaşında nerelidir?

Esra Yıldız Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Esra Yıldız 19 Mayıs 1984 tarihinde birçok ülkenin nüfusuna bedel olan İstanbul’da dünyaya gelmiştir.Ailesinle beraber yaşamını sürdüren Sunucu 2 kardeştir.1 tane abisi bulunmaktadır.İlkokul ile liseyi bitirmesinden sonra Yeditepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü kazanmış ve mezun olmuştur.Ardından Spikerliği istemesi dolayısıyla İletişim kursuna katılmış ve bu kursu en yüksek derece ile bitirmiştir.

İletişim Kursunu çok iyi derece ile bitirmesinin neticesinde KanalTürk televizyonunda staj yapma şansını elde etti.KanalTürk’te birçok görevde bulunarak tecrübe edindi ve yavaş yavaş program sunuculuğu için çalışmalara katıldı.Kanalın Program yapan ünlü isimlerinden Ceren Bektaş ile beraber bir süre çalışma şansı yakaladı.

Bir zaman kadar HaberTürk ekranına geçti ve burada editör olarak görev aldı.Buradaki görevindende Tarım Türk Tv televizyonuna geçti.Hafta içi hergün canlı olarak yayınlanan 2’den 4’e hayat adındaki programın hazırlamasını ve sunuculuğunu yaptı.Ünlü ogünkü konulara uygun konukları programına davet etti.Programda Kültür,Sanat, Sağlık, Moda öncelik sağlanarak birçok konuda bilgi yer aldı.

İngilizce ve İtalyancası çok iyi olan Esra Yıldız çok azda olsa tiyatro eğitimide görmüştür.Bu mesleği ilkokul sıralarındayken isteyen Sunucu mesleğinde en başarılı sunuculardan biri olmuştur.Güler yüzü ve dürüst habercilik anlayışı beraber bir çok programın sunuculuğunu yapmıştır.Boğa burcu olan Sunucu son derece ırslı ve istediğini alan özelliklere sahiptir.

benguturk-esra-yildiz

Halen BengüTürk televizyonunda Haber sunan ünlü Sunucu boş zamanlarında genel olarak kitap okumayı seven bir isim.Kitap seçme durumunun olmadığını haberci olması nedeniyle şunu okumayım, şunu okuyayım gibi bir lükslerinin olmadığını belirtmiştir.Kitap okumak dışında ise Müzik dinlemeyi çok sevdiğini söyleyen Sunucu ilerleyen zamanlarda ise müzik bilgisini daha çok geliştirmek için eğitim almayı düşündüğünü açıklamıştır.

Esra Yıldız kimdir merak edilenleri ile ilgili biyografiyi burada bitirip Güzel Sunucuya başarılar diliyoruz.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın