Evren Besta Kimdir?

Evren Besta Kimdir?

Rap müzik sevmeyen insana bile rap müziği sevdiren, en son olarak çıkarmış olduğu Babafingo albümü ile Rap müzik piyasasını hareketlendirmiş başarılı isim Evren Besta kimdir? sevenlerinin çok merak etmiş olduğu bu sorunun cevabı işte burada.

Evren Besta Kimdir Kaç Yaşında Nereli? Biyografisi

Rap müziğin sevilen isimlerinden Evren Besta, 1978 tarihinde başkent Ankara’da dünyaya gelmiştir.Doğma büyüme buralı olan rapci halen yaşamını Ankara’da sürdürmektedir.Güzel geçen eğitim hayatınla beraber lise zamanlarından itibaren Rap müzik ile tanışmış ve bu sayede rap müzikle ilgilenmeye başlamıştır.

1998 tarihinden itibaren çeşitli amatör rap şarkılar yapmaya başlamış olan isim zaman içerisinde bu konuda kendisini geliştirmiş ve yeteneğini göstermiştir.İlk olarak Mode Xl adında grup oluşturan rapci ilk profesyonel albümünü Mode Xl adı altında Altın Jak ismiyle piyasaya sundu.İlk albümü rap severler tarafından çok olumlu eleştiriler alınca rap müzik çalışmalarını sürdürdü.

2003 tarihinde çıkarmış olduğu Altın Jak albümünün ardından, 2005 senesinde Mode Xl adı altında Serseri Serbest Stili isimli çok güzel bir albüme imza attı.Bu albüm Türkçe Rap tarihinde çok önemli bir yere geldi ve sayılı rap albümleri içerisinde gösterildi.Bu albümden sonra yine rap müzik albüm çalışmalarını sürdüren rapci, 2008 tarihinde Militanz adını vermiş olduğu 3. Albümünü piyasaya sundu.Veyasin ile beraber oluşturmuş olduğu Mode Xl grubunda 3. albümünü çıkartmayı başardı.

2015’de Mevzu Makamı adındaki albüm ile beraber son kez Veyasin ile beraber albüm çıkartan Evren Besta kendi solo albümünü 2018 tarihinde piyasaya sundu.Babafingo ismini vermiş olduğu albümde toplam 8 şarkı yer almaktadır.Özellikle Tavşan Çukuru, Türbülans isimli şarkılar albümün çıkış parçaları olarak dikkat çekmiştir.

Evren Besta Albümleri

2018 – Babafingo

Mode Xl Çatısı Altında Çıkarılan Albümler

2015 – Mevzu Makamı
2008 – Militanz
2005 – Serseri Serbest Stili
2003 – Altın Jak

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın