Evrim Akın Kimdir Biyografisi

Evrim Akın Kimdir Biyografisi

Gerçekleştirdiği oyunculuk ve sunmuş olduğu birbirinden güzel programlarla ekranların sempatik sunucuları arasında bulunan Evrim Akın kimdir? kaç yaşında, boyu ve kilosu kaçtır? hakkında çok sayıda detay sizlerle.

Evrim Akın Kimdir? Biyografisi

12 Haziran 1979 yılında Başkent Ankara’da doğan Evrim Akın, Aslen İzmirli olan bir ünlüdür.Annesinin adı Elif, babasının adı ise Mustafa’dır.1 tane erkek kardeşi bulunan ünlü ismin kardeşinin ismi ise Selçuk’tur.

Evrim Akın’ın boyu 1.60 cm, kilosu 54 ve burcu ise İkizlerdir.

Babasının tayinleri nedeniyle liseyi İzmir’de okumuş olan isim, akabinde ise İzmir’in Konak ilçesine bağlı olan Konak Belediye Tiyatrosu içinde görev almıştır.Liseyi bitirmesinin ardından Konservatuar eğitimi için İstanbul’a gitmiş ve burada akrabasının yanında yaşamıştıır.

Müjdat Gezen Sanat Okulu mezunu olan Evrim Akın, Konservatuar eğitimini sürdürdüğü sırada babasının vefat haberinle sarsılmış ve bir süre kadar eğitimini dondurmak zorunda kalmıştır.

Bir süre kadar sevilen sanatçılardan biri olan İbrahim Tatlıses ile birlikte çalışma şansı elde eden ünlü isim, ardından oyunculuğa başlamış ve ilk olarak 1997 yılında oyunculuk yapmıştır.İlk oyunculuk yaptığı dizi ise “Eltiler” dizisi olmuştur.

2004 tarihinde rol aldığı “Avrupa Yakası” dizisiyle kendini daha fazla göstermiş olan bu dizide 3 sezon rol almış ve canlandırdığı karakter ile birlikte ünlü bir isim olmuştur.2011 tarihinde “Alemin Kralı” dizisinde oynamış olan isim bu dizide de 2 sezon boyunca oynamış ve arkasından ise “Bkm Güldür Güldür” ekibinde yer almıştır.

2005 yılında “Akşam Yıldızı” adındaki programı sunan isim, 2007’de “Koca Kafalar” programını sunmuştur.Kimdirkim.com 2009 tarihinde Tv8 ekranlarında yayınlanmış “Uzman Avı” programını sunmuş olan isim 2014 yılında Show Tv ekranlarında “Ev Kuşu” programını sunmuş ardından ise “Çocuktan Al Haberi” programı ile ekranlara gelmiştir.

Evrim Akın Rol Aldığı Diziler ile Filmler

2015 – Köstebekgiller (Film)
2013 – Bkm Güldür Güldür
2011 – Alemin Krali
2007 – Bez Bebek
2005 – Şaskın (Film)
2004 – Avrupa Yakası
2003 – Analık
2003 – Estağfurullah Yokuşu
2002 – Canim Kocacığım
2001 – Nisan Yagmuru
2000 – İmparator
1998 – Kımsecıkler
1997 – Eltıler

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın