Ezgi Mola Kimdir Nerelidir Kaç Yaşındadır Biyografisi

Ezgi Mola Kimdir Kaç Yaşında Boyu Nereli?

Televizyonlarda onu görmeye o kadar çok alıştık ki bizlere göre televizyonlara renk veren can veren önemli bayanlardan biri.İşte sizler için bu biyografimizde Ezgi Mola kimdir kaç yaşında boyu nereli? tüm merak edilmiş soruların cevaplarını sizlere aktaracağız.

Ezgi Mola Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Ezgi Mola İstanbullu olan ve eğitiminin büyük bölümünü İstanbul’da tamamlamış ünlümüzdür.Oyuncu 29 Mart 1983’de dünyaya gelmiştir.Mediha Tansel İlkokulu’nda okuyarak ilkokulu, Kadir Rezan Has’da okuyarakta ortaokulu bitirmiştir.Liseyide bitirmesinden sonra 2000 senesinde Akademi İstanbul’a kayıt olmuş ve burada oyunculuk dersleri almıştır.En güzel zamanlarından biri olan Lise çağlarındayken oyunculuğu kafasına yerleştirmiş ve o yaşlardan itibaren dersler görmüştür.Boyu 1.63 cm’dir.

Ezgi Mola Almış olduğu eğitimden sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde bölümünün en başarılısı olmuştur.Eğitiminden sonra ilk olarak televizyonun karşısına çıkması Karete Can ismindeki dizi ile gerçekleşti.Bu diziden sonra yaklaşık 2 sene boyunca tiyatro dersi aldı.Çürük Elma ismindeki oyun ilk tiyatro oyunu oldu.2002 tarihinde Unutma beni ve 2003 senesinde Sultan Makamı oynamış olduğu dizilerden bir kaçı oldu.

Bkm mutfak ekibinde yer alması ise 2004 tarihinde oldu.2005 senesinde Hızlı Adımlar adındaki filmde oynadı.

2005 tarihinde yoğun bir çalışmaya girmiş olan oyuncu Ezgi Mola Hırsız Polis adındaki dizide oynadı.Ayrıca Organize İşler isimli filmde oynayarak sinemada da iyi olduğunu gösterdi.

ezgi-mola-biyografisi

Hayatımın Kadınısın ismindeki sinemada Ahu karakterini oynadı.Bu filmde küçüklüğünden beri hayranı olduğu Türkan Şoray ile aynı sahneyi paylaşmanın mutluluğunu yaşadı.2007 tarihinde bu filmden dolayı ödül aldı.

2008-2010 tarihlerinde Canım Ailem dizisinde oynadı.2010 tarihinde ise Zülfü Livaneli tarafından kaleme alınmış olduğu Veda ismindeki yapımda Latife ile karşımıza çıktı.

2018 yılında Kelebekler ve Aydede filmlerinde rol aldı.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.