Fahriye Evcen Kimdir Biyografisi

Fahriye Evcen Kimdir Kaç Yaşında Nerelidir?

Oynamış olduğu dizi ve filmlerde genelde başrol oynamış Ünlü oyuncularımızdan Fahriye Evcen kimdir kaç yaşında nerelidir?

Fahriye Evcen Kimdir Kaç yaşında Biyografisi

Fahriye Evcen Almanya’da dünyaya gelen 4 Haziran 1986’lı oyuncudur.Baba tarafı Selanikli, Anne tarafı ise Çerkez’dir.Almanya’ya göç etmeden evvel Samsun’da hayatlarını sürdürmüşlerdir.Almanya’da çocukluğu biraz zor geçmiştir.3 tane ablası bulunan ünlü ismin ablalarının adları Ayşen,Neşe ve Demettir.Boyu 1.70 kilosu 57’dir.

Almanya’da Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı.Üniversite okuduğu vakitlerde Türkiye ziyaretine gitti ve bu sırada bir televizyonda yayınlanan programa katıldı.Bu katılmış olduğu programdan sonra dizi teklifi almış ve bu sebeple okulunu bir süre dondurmuş ve annesi ile beraber İstanbul’a gitmişlerdir.

İstanbul’a gittiklerinden bir süre sonra 2005 tarihinde Asla Unutma adındaki dizide oynadı ve onun ilk televizyona oyuncu olarak çıktığı dizi oldu.

2006 tarihinde Hasret dizisinde oyunculuğunu sürdürdü ve Songül isminle ekranda bulundu.En iyi çıkış yaparak arandığı dizi ise Yaprak Dökümü dizisi olmuştur.Yaprak Dökümü Necla karakterini canlandırmıştır.

fahriye-evcen-1

Fahriye Evcen Oynadığı Diziler Filmler

2005 – Asla Unutma
2006 – Hasret
2007 – Cennet
2008 – Aşk Tutulması
2006-2010 – Yaprak Dökümü
2010 – Takiye:Allah Yolunda
2011 – Sinyora Enrica ile İtalyan Olmak
2011 – Yalancı Bahar
2012 – Evim Sensin
2012 – Veda
2013 – Çalıkuşu
2016 – Sonsuz Ask

Üst üste dizilerde oynamaya başladıktan sonra Almanya’daki okulunu bırakıp İstanbul Boğaziçi Üniversitesi Tarih bölümünde okudu.İngilizce, İspanyolca, Almanca Türkçe dışında bildiği diller arasındadır.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.