Faik Öztrak Kimdir? Nereli ve Yaşı Kaç?

Faik Öztrak Kimdir?

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan yardımcılığı ve Parti sözcülüğü görevinde bulunan ünlü siyasetçi Faik Öztrak kimdir? CHP’de önemli nokta bulunan siyasetçiye ait bilgiler.

Faik Öztrak Kimdir? Nereli ve Yaşı Kaç?

26 Mart 1954 Ankara doğumlu olan Faik Öztrak, uzun süredir siyasetin içinde yer almış bir isimdir.Annesinin ismi Ayten, babasının ismi ise Orhan’dır.Liseyi İstanbul’da okuyan isim, ardından Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini kazanmış ve bu Üniversitenin Maliye Ekonomi Bölümü’nü bitirdikten sonra İngiltere’ye giderek yüksek lisans yapmıştır.

Yüksek Lisansının akabinde Türkiye’ye geri dönen ünlü siyasetçi, çok sayıda önemli işte çalıştı.Bunların başında Finansman Dairesi Başkanlığı, İktisadi Planlama Genel Müdürü ile Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkan yardımcılığı en önemliler arasındadır.Bir süre köşe yazarlığıda yapan isim ayrıca Öğretim üyeliği görevinde de bulunmuştur.

visum china
visum china

2001 tarihinde yaşanan kriz ile birlikte Hazine Müşteşarlığı görevine getirilen Faik Öztrak, 2003 tarihinde ise bu görevinden ayrılmış ve Milliyet gazetesinde ekonomi ile ilgili çeşitli yazılar yazmıştır.

Yazdığı ekonomi ile ilgili yazılardan sonra siyasete girmeye başlayan Faik Öztrak, T.B.M.M’nin 23. dönemi ile birlikte meclise girmiş ve Tekirdağ Milletvekili seçilmiştir.Ardından 24,25,26 ve 27. dönemlerde de Milletvekili seçilmeyi başaran isim mecliste bu kadar uzun süre bulunan az sayıda siyasetçiden biridir.Her zaman Tekirdağ’dan partisinin aday göstermiş olduğu isim bu zamana kadar ki tüm seçimlerde Tekirdağ Milletvekili olarak mecliste bulunmuştur.

2018 yılından beri CHP’nin Genel Başkan yardımcılığı görevinde yer alan isim, aynı yıl Parti Sözcüsü de olmuş ve halen bu iki görevede devam etmektedir.

İngilizce ile Fransızca dillerini bilen CHP’li siyasetçi evlidir ve 1 tane çocuğu bulunmaktadır.

visum china
visum china

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Satılık Lüks Bahçe Katı Ev

İstanbul Satılık Lüks Ev İletişim

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu’muzdan bize ulaşabilirsiniz.